Uniejów - uzdrowisko termalne

Informujemy, że goście, którzy uregulowali opłatę uzdrowiskową są upoważnieni do korzystania z basenów w kompleksie "Termy Uniejów" z 20% zniżką (po okazaniu dowodu zapłaty przy kasie).Gmina Uniejów na VIII Jarmarku Wojewódzkim w ŁodziW dniach 2-4.09.2011 ulica Piotrkowska w Łodzi stała się miejscem, w którym każdy region Województwa Łódzkiego mógł zaprezentować swój dorobek, pokazać potencjał kulturowy i turystyczny, a wszystko to za sprawą VIII Jarmarku Wojewódzkiego. Jak co roku organizatorzy zadbali o liczne atrakcje, były więc zarówno pokazy, konkursy, jak i ciekawe koncerty. Każdy, kto w tych dniach odwiedził ulicę Piotrkowską mógł spróbować regionalnych potraw, posłuchać folklorystycznej muzyki czy obejrzeć liczne kiermasze sztuki ludowej. To niezwykle barwne wydarzenie rozpoczęło się już w piątek od inauguracyjnego koncertu pn. "Grzegorz Turnau i przyjaciele" w gmachu Teatru Wielkiego w Łodzi. Koncert transmitowano na telebimie na Placu Dąbrowskiego. Sobota i niedziela natomiast należała już do licznych wystawców, których w tym roku podzielono na strefy: Kulinarną, Turystyki i Rekreacji, Kultury i Folkloru, Sportu oraz Unijną.

 

Gmina Uniejów również zaprezentowała swój dorobek. Nasze oryginalne stoisko, mieszczące się naprzeciwko Pasażu Schillera w Strefie Turystyki i Rekreacji, cieszyło się  dużą popularnością i było tłumnie odwiedzane przez wszystkich, którzy w tych dniach spacerowali ulicą Piotrkowską.

 

Sobota zakończyła się koncertem muzyki rockowej. Na Dużej Scenie (al. Piłsudskiego/ul. Piotrkowska) wystąpili: Samokhin Band, Zakaz Wyprzedzania, Lemon Dog, L.Stadt oraz COMA.

 

Główną atrakcją niedzielnego popołudnia była barwna parada z motywem przewodnim "Lokomotywy" Juliana Tuwima. W widowisku wzięli udział m.in. szczudlarze, kuglarze, motocykliści, żonglerzy, aktorzy, tancerze, akrobaci, rycerze, koła gospodyń wiejskich w strojach regionalnych oraz wielu innych.