Drugi dzień EARTH FESTIVAL. UNIEJÓW 2018 z mnóstwem atrakcji

Dobre wieści: jesteśmy po pierwszym – naszym zdaniem – udanym dniu Earth Festival – dziękujemy Państwu za wizytę w strefach rozrywki, a także za udział w warsztatach i wieczornym kinie plenerowym. Mamy nadzieję, że dziś spotkamy się ponownie – przyjdźcie i zabierzcie ze sobą niezdecydowanych!

 

Lepsze wieści: niedzielny program festivalowy zapowiada się jeszcze ciekawiej!

 

Zaczynamy mocno! Podczas zawodów „POKONAJ SIEBIE Wheelchair” poznamy (i zobaczymy w akcji) inspirujących sportowców, dla których niepełnosprawność ruchowa nie jest barierą, tylko wyzwaniem! Spotykamy się o godzinie 10.00 w okolicach Zamku, Parku Linowego i Domu Pracy Twórczej:

 

FORUM ZIEMI: między godziną 13.00 i 17.00 Sala Rycerska w Zamku stanie się miejscem debaty na temat realnych zagrożeń dla środowiska oraz możliwościach spowolnienia postępującej degradacji przyrody. Chcesz dowiedzieć się więcej, posłuchać, wyrazić swoją opinię? Zapraszamy! Podczas Forum Ziemi odbędzie się projekcja filmu, poruszającego niedawny wątek wycinki puszczy, a po niej – spotkanie z reżyserami:

Źródło: portal WP Film (www.film.wp.pl)

 

CENTRUM INTELIGENTNEGO ROZWOJU: w oczekiwaniu na Międzynarodowe Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0, które odbędzie się w Uniejowie w październiku, będziemy mogli już teraz poznać bliżej innowacyjne rozwiązania, służące polepszeniu jakości życia bez szkody dla środowiska. Więcej szczegółów w programie godzinowym festivalu:

 

NAUKA TAŃCA DLA ZIEMI to kolejna propozycja z niedzielnego programu. O godzinie 16.00 zapraszamy do Strefy Tańca na Rynku Miejskim. Otwartą lekcję poprowadzi tam, znany z Tańca z Gwiazdami, Tomasz Barański, wspierany przez tancerzy z grupy NEXT. Choreograf i zwycięzca kryształowej kuli w „Dancing With The Stars” bez wątpienia rozrusza nas wszystkich przed wieczornym koncertem, zamykającym festival!

 

KONCERT GWIAZDY DLA ZIEMI. UNIEJÓW 2018: Wydarzeniem kulminacyjnym festivalu będzie wieczorny koncert telewizyjny. Wystąpią na nim popularni polscy artyści: Kamil Bednarek, Agnieszka Chylińska, Grubson, Happysad, IRA, Kayah, Tomek Kowalski, LemON, Mrozu, Andrzej Piaseczny i Dzieci Teatru Studio Buffo. Koncert poprowadzą Anita Sokołowska i Maciej Dowbor, a transmisję „na żywo” przeprowadzi Telewizja Polsat (godz. 20.00- 22.30).

 

STREFY ROZRYWKI, czyli stoiska z wynalazkami, pokazami, animacjami dla dzieci i wiele innych będą otwarte w godz. 10.00 – 20.00. Poniżej zamieszczamy mapę lokalizacji poszczególnych stref oraz pełny program godzinowy drugiego dnia festiwalu, w którym znajduje się ich szczegółowy opis: