Earth Festival Uniejów 2018 już za nami!

Moc niesamowitych emocji i niezapomnianych wrażeń towarzyszyła uniejowskiej publiczności podczas wczorajszego koncertu poświęconemu ochronie środowiska i ekologii.

Na scenie pojawiły się takie gwiazdy jak: Kayah, Agnieszka Chylińska, Andrzej Piaseczny, Kamil Bednarek, GrubSon, Happysad, IRA, Tomek Kowal Kowalski, LemON, Mrozu oraz dzieci z Teatru Studio Buffo. Koncert poprowadzili: polska aktorka filmowa i teatralna Anita Sokołowska i polski dziennikarz, prezenter telewizyjny Maciej Dowbor. 

Earth Festival Uniejów 2018 to pierwsze w Polsce wydarzenie multimedialne, którego celem jest nie tylko poświęcenie się muzyce i rozrywce, ale także niesienie bardzo ważnej idei, jaką jest ochrona środowiska. Często nie jesteśmy świadomi tego, że nasze codzienne, nieprawidłowe nawyki znacznie przyczyniają się do powolnej degradacji środowiska. Towarzyszą temu takie zmiany jak ocieplenie klimatu, brak wody, wycinanie drzew czy też wymieranie gatunków zwierząt i roślin. Festiwal Gwiazdy dla Ziemi był krokiem ku lepszej przyszłości.

Scenę zapełniły gwiazdy polskiej muzyki, które szczególnie wspierają ideę festiwalu. Z wielkim zaangażowaniem dzieliły się z publicznością swoimi sposobami na świadome działania w zakresie ochrony naszej planety. Kamil Bednarek rozbujał publiczność hitem „Talizman”, a Kayah wraz ze swoją piosenką  „Po co?” pozostawiła w naszych umysłach moc pozytywnej energii.

Koncert zgromadził, podobnie jak w latach ubiegłych, za sprawą największych gwiazd tłum publiczności przy Termach Uniejów. Transmisję koncertu na żywo można było obejrzeć  na antenie Telewizji Polsat od godz. 20.00.