Fraszki miłosne zagościły w Uniejowie

Jak przystało na maj – miesiąc, w którym kwitną nie tylko wiosenne kwiaty, lecz także i uczucia, mieliśmy okazję wysłuchać fraszek i limeryków o tematyce miłosnej okraszonych odrobiną romantycznej muzyki.

W majowe, wtorkowe popołudnie  16 maja w sali OSP w Uniejowie odbyło się spotkanie poetycko-muzyczne, wieczór fraszek i limeryków pt.: „Każdemu wolno kochać”. Organizatorami spotkania była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie oraz łódzki poeta i fraszkopisarz, miłośnik Uniejowa – Witold Smętkiewicz.

Wieczór z fraszką umilili następujący wykonawcy: fraszki prezentowała Urszula Kowalska – łódzka literatka, autorka książek i tomików  wierszy  o Łodzi,  Jerzy Warszewski –  łódzki fraszkopisarz, poeta oraz Witold Smętkiewicz. Limeryki prezentował  Janusz Janyst –  łódzki publicysta, redaktor, muzyk i krytyk muzyczny, który zapewnił także oprawę muzyczną programu.

Przedstawiony program spotkał się z zainteresowaniem publiczności, o czym świadczyła panująca atmosfera radości i dobrego nastroju.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.