Poznajmy ogrody i balkony zgłoszone do konkursu „Lilia Ogrodnika”!

Właśnie zakończyliśmy nabór zgłoszeń do drugiej edycji konkursu „Lilia Ogrodnika” na najpiękniejszy ogród lub balkon w Gminie Uniejów.  Teraz każdy może wybrać swojego faworyta i pretendenta do „Lilii Ogrodnika” w głosowaniu internautów.

Tegoroczny konkurs cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem niż poprzedni. Rok temu zgłoszono w sumie 8 ogrodów w trzech kategoriach: ogród przydomowy miejski i wiejski oraz ogród przyjazny turyście, a także 2 balkony w odrębnej kategorii. O pierwszej edycji konkursu można przeczytać klikając tutaj i tutaj. Wyniki „Lilii Ogrodnika” z 2016 r. są dostępne tutaj, a relacja z wręczenia nagród tutaj. W tym roku zauważyliśmy tendencję wzrostową prawie o 100%. Przybyło pięknie ukwieconych miejsc w gminie, którymi właściciele chcieli się pochwalić. Przedstawiono łącznie 15 ogrodów i 2 balkony. W regulaminie drugiej edycji konkursu zmieniła się liczba kategorii. W tym roku komisja konkursowa oceni zgłoszenia w trzech kategoriach: ogród przydomowy miejski lub wiejski (6 ogrodów w Uniejowie i 8 ogrodów w sołectwach gminy), ogród przyjazny turyście (1 ogród w Wilamowie) oraz balkon (2 balkony w Uniejowie).

Kto w tym roku zdobędzie „Lilię Ogrodnika” zależy nie tylko od komisji konkursowej, która swój werdykt ogłosi we wrześniu. Również każdy z nas może ocenić ogrody i balkony w głosowaniu internetowym, które trwa w tym tygodniu (17-23. lipca). Aby oddać swój głos wystarczy kliknąć tutaj. Głosować można tylko na jedno wybrane zgłoszenie (niezależnie od kategorii). Jedna osoba może zagłosować tylko raz. W formularzu są przedstawione wszystkie ogrody i balkony wraz ze zdjęciami.

Zwycięzcy (laureaci) poszczególnych kategorii oraz zwycięzca głosowania internetowego otrzymają jako główną nagrodę specjalnie zaprojektowaną tablicę – odznakę „Lilia Ogrodnika” oraz indywidualne konsultacje ze specjalistami z branży ogrodniczej. Wszyscy uczestnicy otrzymają: bony na zakup materiałów ogrodniczych, dyplomy uczestnictwa, a także promocję w prasie lokalnej i regionalnej. Warto przypomnieć, że w czerwcu gminę Uniejów odwiedzili eksperci: Patrycja Królik i Piotr Nowak, którzy przeprowadzili konsultacje ogrodnicze dla 2 uczestników i  2 laureatów poprzedniej edycji konkursu. Więcej o konsultacjach można przeczytać tutaj.

Zachęcamy do  głosowania na najpiękniejsze ogrody i balkony naszej gminy spośród następujących zgłoszonych w poszczególnych kategoriach:

ogród przydomowy miejski lub wiejski

nr adres imię i nazwisko
1. Uniejów, ul. Polna 14 Paweł Pokorski
2. Uniejów, ul. Mickiewicza 7 Janina Kałużna
3. Uniejów, ul. Prusa 2 Jadwiga Pilarek
4. Uniejów, ul. Sienkiewicza 6 Magdalena i Krzysztof Miszczak
5. Uniejów, ul. Jana Pawła II 19 Małgorzata Pietrzak
6. Uniejów, ul. Orzechowa 4 Marzena Cebulska
7. Spycimierz 13 Franciszek Górka
8. Spycimierz 41A Elżbieta i Jerzy Jankowscy
9. Wieścice 3 Dorota Lodzińska
10. Orzeszków 22 Anna i Stanisław Andrzejczak
11. Orzeszków-Kolonia 33 Irena i Wojciech Ircha
12. Brzozówka 42 Maria Pastwińska
13. Lekaszyn 9 Wiesław Dudziński
14. Wilamów 21A Kamila i Krzysztof Ludwiccy

 

ogród przyjazny turyście

15. Wilamów 66 Joanna i Krzysztof Troczyńscy

 

balkon

16. Uniejów, ul. Makowa 15 Agnieszka i Piotr Pizulscy
17. Uniejów, ul. Targowa 27 m. 17 Wacław Rachubiński