Gminne drogi w ferworze remontowych prac

W gminie Uniejów wiosenne ożywienie widać nie tylko w przyrodzie. Na dobre rozpoczęły się zapowiadane przez samorząd inwestycje drogowe. Nowa nakładka została już wykonana w Wieleninie i Orzeszkowie. W Wilamowie powstał już nowy odcinek drogi przy cmentarzu parafialnym.

Na początek remont objął najstarsze trakty, na których położona została tylko jedna warstwa asfaltu. W ramach zadania pn. „Przebudowa dróg na terenie gminy Uniejów” położono nową warstwę asfaltu na łączniku Wielenin – Wielenin Kolonia, ponad dwukilometrowym odcinku z Orzeszkowa do Czepowa Średniego, w Wilamowie, w okolicy cmentarza. Prace budowlane trwają obecnie w Człopach, gdzie modernizacji podlega prawie kilometrowy odcinek drogi biegnącej przez wieś.

Ostatni z planowanych w ramach zadania odcinków biegnie ze Spycimierza do Łęgu Balińskiego. Długość remontowanego odcinka wynosi 2 km.

Cena, którą udało się uzyskać na drodze przetargu jest bardzo korzystna, dlatego ze środków, które początkowo planowaliśmy przeznaczyć na remonty dróg gminnych uda się być może wygospodarować środki na jeszcze jeden odcinek – tłumaczył burmistrz na jednej z sesji rady miasta.

Zgodnie z zapowiedzią, zaoszczędzone pieniądze zostaną przeznaczone na remont dodatkowej drogi. Kilometr nakładki będzie położony w Czekaju, na odcinku od skrzyżowania przy kapliczce do pomnika.

Inwestycja realizowana w dwóch etapach

W drugiej części zadania zawarto dwa odcinki zlokalizowane w Uniejowie. Pierwsza to wjazdowa (od ronda) ul. bł. Bogumiła, na której prace rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu.

Prace odbywają się odcinkami, aby remont był jak najmniej dotkliwy na – bądź co bądź – ruchliwej jedni. Najlepiej jednak do ronda dojeżdżać ul. Polną – zaleca kierownik budowy.

Wykonawca – Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. z Poddębic – wymieni nawierzchnię na całym odcinku drogi do wjazdu do Polo Marketu. Drugi odcinek o długości 700 metrów zlokalizowany jest na ul. Reymonta. Zamówienie jest finansowane ze środków własnych gminy. Łączna długość dróg dotąd wyremontowanych i przewidzianych do remontu wyniesie ponad 7 km, a w przygotowaniu jest dokumentacja na realizację kolejnych inwestycji: to m.in. przebudowa drogi gminnej Wielenin – Hipolitów, skrzyżowania ul. Dąbskiej z ulicami bpa W. Owczarka i Orzechową oraz dokumentacja dotycząca budowy łącznika drogi wewnętrznej zlokalizowanej pomiędzy drogą gminną i drogą powiatową w miejscowości Spycimierz.