Lilia Ogrodnika – zagłosuj i Ty na najpiękniejszy ogród lub balkon w gminie!

Do ogłoszenia laureatów konkursu na najpiękniejszy ogród, balkon lub okno w gminie Uniejów „Lilia Ogrodnika” już coraz bliżej.

Oprócz komisji konkursowej oceniającej ogrody i balkony, każdy internauta może zagłosować na jedno według niego, najpiękniej ukwiecone miejsce w gminie. Formularz głosowania dostępny jest po kliknięciu tutaj. Głosowanie trwa od 5 do 13 października włącznie. Oddać głos można tylko na jedno wybrane zgłoszenie, jedna osoba może zagłosować tylko raz. Zapraszamy gorąco do obejrzenia i oceny najpiękniej ukwieconych miejsc w naszej gminie. A wybór nie jest łatwy – do konkursu wpłynęło bowiem łącznie 10 zgłoszeń w czterech kategoriach:

ogród przydomowy miejski

 1. ogród Pani Kazimiery Bednarek w Uniejowie przy ul. Spacerowej 3
 2. ogród Pani Stanisławy Rachubińskiej w Uniejowie przy ul. Targowej 27
 3. ogród Państwa Małgorzaty i Jacka Jaszczurów w Uniejowie przy ul. Kościelnickiej 122

ogród przy gospodarstwie wiejskim

 1. ogród Pani Ireny i Wojciecha Irchów w Orzeszkowie Kolonii 33
 2. ogród Państwa Celiny i Stefana Bartosiaków w Wilamowie 53
 3. ogród Pani Magdaleny Karniszewskiej w Spycimierzu 19

balkon lub okno

 1. balkon Pani Marianny Peszel w Uniejowie przy ul. Targowej 27
 2. balkon Pani Joanny Gołdyki-Komajdy w Uniejowie przy Kilińskiego 2

ogród przyjazny turyście

 1. ogród Pani Moniki Jabłońskiej w Uniejowie przy ul. Polnej 50 – domki całoroczne „Leśna Przystań”
 2. ogród Pana Wiesława Dudzińskiego w Lekaszynie 9

Podczas wizyt u gospodarzy członkowie komisji mieli okazję przekonać się o tym, że każdy właściciel zgłoszonego ogrodu lub balkonu bardzo starał się, aby zaprezentować wypielęgnowaną i zadbaną kompozycję roślinną w swoim ogrodzie lub na balkonie. Członkowie komisji byli pod wrażeniem zaangażowania gospodarzy i ich wkładu w upiększanie kwiatami terenu naszej gminy.

W skład komisji konkursowej weszli: Patrycja Królik – Przewodnicząca (Właścicielka Firmy Produkcyjno-Handlowo Usługowej Patrycja Królik), Teresa Łuczak – Wiceprzewodnicząca (Prezes Stowarzyszenia Ogrodniczego Polskiego Związku Działkowców „U Bogumiła” w Uniejowie, Radna Rady Miejskiej w Uniejowie), Karolina Smętkiewicz – Sekretarz (Podinspektor ds. Promocji UM w Uniejowie), Ks. Wojciech Kaźmierczak (Proboszcz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Spycimierzu, Wiceprezes Parafialnego Stowarzyszenia „Spycimierskie Boże Ciało”), Emilia Pietrzykowska („Termy Uniejów”)

Komisja konkursowa oceniła zgłoszenia według następujących kryteriów:

 1. zastosowanie roślinności rodzimego pochodzenia (rośliny ozdobne i zioła), sezonowość i różnorodność gatunkowa roślin
 2. pomysłowość kompozycji oraz to, czy kompozycja roślinności jest zadbana i przemyślana, a także stopień własnego wkładu pracy
 3. widoczność kompozycji z zewnątrz
 4. zastosowanie i estetyka małej architektury ogrodowej
 5. dostępność dla turystów (w przypadku kategorii ogród przyjazny turyście).

Jednogłośną decyzją komisji konkursowej, wszystkie zgłoszenia otrzymały nominacje do głównych nagród w poszczególnych kategoriach. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie laureatów nastąpi 14. października.

Już teraz wszystkim nominowanym właścicielom ogrodów i balkonów serdecznie gratulujemy zapału i kreatywności oraz życzymy zdobycia uznania internautów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wizyty komisji konkursowej w niektórych ze zgłoszonych ogrodach w gminie Uniejów.  Zdjęcia wszystkich zgłoszonych i zarazem nominowanych ogrodów i balkonów zamieszczone są w formularzu do głosowania dla internautów.