Na Mixerze Regionalnym w Łodzi poznacie nasze najlepsze strony – zapraszamy!

Wczoraj w ramach Mixera Regionalnego 2018, podobnie jak pozostali wystawcy z terenu województwa, przyjechaliśmy na ul. Piotrkowską, aby zachęcić mieszkańców Łódzkiego do wizyty w Uniejowie.

Dziś, drugiego dnia imprezy, na rzecz termalnego uzdrowiska „mixują” i zapraszają do siebie przedstawiciele Uniejowskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Turystycznych.

Wy lub Wasi znajomi szukacie w Uniejowie atrakcyjnego noclegu w korzystnej cenie? Chcecie się dowiedzieć gdzie smacznie zjeść? A może jeszcze nie macie jeszcze pomysłu na niebanalny pobyt w mieście term, szukacie inspiracji i pomysłów na spędzenie u nas kilku aktywnych dni? Jeżeli tak, koniecznie szukajcie stoiska Stowarzyszenia w okolicy Pasażu Schillera – dziś, jeszcze do godz. 18.00, będziecie mogli prześledzić pełną ofertę turystyczną Uniejowa, spróbować lokalnych produktów oraz poznać inspirujące historie naszych przedsiębiorczych mieszkańców!

Szukajcie stoiska Uniejowskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Turystycznych!

Na stoisku znajdą Państwo ofertę noclegów, restauracji oraz usług turystycznych z Uniejowa.

Uniejowianie zabrali na Mixer trochę naszych lokalnych smaczków…

Gorąca solanka nasycona zdrowiem

A jak było wczoraj? Mimo kapryśnej pogody dzielnie promowaliśmy Uniejów wraz z tym, co u nas warte zainteresowania i unikatowe – takich atrakcji i produktów nie znajdziecie w całym regionie ani nawet kraju! Mowa oczywiście o leczniczych właściwościach tutejszej solanki – zapraszamy na regenerujące kąpiele w „Termach Uniejów„. W sąsiedztwie basenów zewnętrznych trwa właśnie rozbudowa kompleksu, dzięki czemu wiosną przyszłego roku obecne 1500 m kw. łącznego lustra wody zwiększy się o kolejne 800! Przybędzie także atrakcji, a – co najważniejsze – przez cały okres prowadzonych prac inwestycyjnych, z basenów można bezpiecznie i bez ograniczeń korzystać, jak dotychczas.

Noc, której nigdy nie zapomnisz

Co takiego jeszcze, czego nie doświadczycie w innych miejscach, proponowaliśmy na stoisku gminy Uniejów w dniu wczorajszym? Na pewno bardzo różnorodną i niepowtarzalną ofertę noclegów. Królewskie warunki i wygoda stylowo urządzonych komnat, w XIV-wiecznym, zrewitalizowanym Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich, noc w oryginalnym wiatraku Zagrody Młynarskiej, która została wyróżniona przez Polską Organizację Turystyczną w ramach akcji „Na wsi najlepiej: 12 dobrych praktyk turystyki wiejskiej”, relaksujący pobyt w czterogwiazdkowych hotelach SPA, a może większa przestrzeń apartamentów termalnych, w których solanka dociera trzecim kurkiem wprost do łazienki – to tylko część ciekawych propozycji noclegowych z Uniejowa. Jeśli nie udało się poznać oferty hotelowej wczoraj – szczegółowe informacje i dane kontaktowe są dostępne na naszej stronie w dziale TURYSTYKA.

Nie tylko kąpiele…

Bezdyskusyjnie jednak, największe zainteresowanie uczestników Mixera skupiły – wyeksponowane w drugiej części stoiska – produkty regionalne, które powstają na bazie wody termalnej. Naturalne kosmetyki, które od ubiegłego roku są dostępne w sprzedaży, zdążyły już zaskarbić sobie rzeszę fanów. Mimo tego, nadal są przedmiotem miłego zaskoczenia. Kolejna propozycja to – chroniony patentem – Ogórek Termalny z Uniejowa. Zakwaszane w specjalnej zalewie z wody termalnej, bez dodatku soli, wzbogacone naturalnymi minerałami ogórki wzbudziły także zainteresowanie Gospodarza Mixera Regionalnego. Marszałek Województwa Witold Stępień, podczas przeglądu stoisk wystawców  z regionu, zatrzymał się przy ekspozycji słoiczków, zachwalając zarówno walory smakowe Ogórka, jak i pomysł władz gminy na wielostronne wykorzystanie wody termalnej z ujęcia w Uniejowie.

Ogórek termalny z Uniejowa: jest naszym lokalnym (i opatentowanym) produktem o szczególnych właściwościach zdrowotnych i smakowych. Do jego wytworzenia wykorzystaliśmy najwyższej jakości ogórki uprawiane przez partnerów Firmy Bracia Urbanek z Łowicza. Unikalną zalewę opartą na uniejowskiej wodzie geotermalnej wykreowali specjaliści z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, dzięki czemu produkt posiada właściwości lecznicze potwierdzone wymaganymi świadectwami

Kosmetyki na bazie wody termalnej z Uniejowa: solanka stosowana w naszych kosmetykach jest czysta pod względem mikrobiologicznym, stanowi źródło wielu minerałów i mikroelementów, jest hipoalergiczna, a zawarte w niej składniki przenikając do głębszych warstw naskórka – koją, poprawiają kondycję oraz spowalniają procesy starzenia się skóry. Marka termalnych kosmetyków z Uniejowa składa się z dwóch linii produktów. Pierwsza, Termy Uniejów Cosmetics, skierowana do osób preferujących naturalne wyroby o unikatowym składzie. Druga, Termy Uniejów ZOO przeznaczona do pielęgnacji zwierząt domowych, pozwoli zadbać o zdrowie i urodę Waszych pupili.

 

Poniżej fotorelacja z pierwszego dnia Mixera: