Nowe boisko w Wilamowie

17 czerwca 2017r. na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej i lokalnej. Tego dnia nastąpiło uroczyste otwarcie długo wyczekiwanego boiska piłkarskiego przy Szkole Podstawowej w Wilamowie.

Na uroczystość przybyli: Burmistrz Uniejowa – Józef Kaczmarek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Uniejowie – Janusz Kosmalski, radni Rady Miejskiej, Prezes Zarządu Miejsko – Gminnego Koła PSL w Uniejowie  – Jacek Kurpik, Proboszcz Parafii Wilamów – ks. Bogusław Karasiński, sołtysi, mieszkańcy Wilamowa oraz najbardziej wyczekujący boiska – uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilamowie.

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia dyrektor tutejszej szkoły p. Alicji Własny, która przypomniała historię powstania boiska i podziękowała wszystkim, dzięki którym możliwa była realizacja inwestycji. O kosztach i procedurze przetargowej przedsięwzięcia opowiedział zebranym Józef Kaczmarek – włodarz gminy.

Po oficjalnych przemówieniach ks. Bogusław Karasiński dokonał aktu poświęcenia boisk, po czym nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi.

Po części oficjalnej przyszła kolej na przetestowanie nowego obiektu. Pierwsze kroki na murawie postawili uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilamowie, którzy rozegrali towarzyski mecz otwarcia. Symbolicznego podania piłki uczniom dokonali: Pani Dyrektor, Burmistrz, Przewodniczący Koła PSL w Uniejowie oraz Proboszcz Parafii w Wilamowie.

Uczniowie rozegrali mecz dzieląc się na dwie drużyny: czerwonych i zielonych. Od samego początku drużyna czerwonych prowadziła, i choć wszyscy liczyli na bramki wyrównujące, to jednak drużyna czerwonych nie dała przeciwnikom szans wygrywając mecz 3:0. Królem strzelców czerwonych okazał się Patryk Skiera, który zdobył dla drużyny dwa gole i zapisał się w historii szkoły, jako uczeń, który zdobył pierwszą bramkę na nowo otwartym obiekcie. Trzeciego gola dla czerwonych strzelił Kuba Wojech.

Drugi mecz towarzyski rozegrały między sobą drużyna radnych i sołtysów. W pierwszej połowie sołtysi nie dali radnym szans na zdobycie bramki. Waldemar Kos zdobył dla sołtysów trzy bramki kończąc pierwszą połowę wynikiem 3:0 dla swojej drużyny. W drugiej połowie samorządowcy zmobilizowani przegraną zdobyli trzy bramki. Pierwszą strzelił radny Sławomir Goszczyk, kolejne zdobyli: Zbigniew Kuglarz oraz Filip Kos. Nie dało to jednak samorządowcom przewagi. Za sprawą kolejnych bramek strzelonych przez Waldemara Kosa oraz Radosława Pietrzaka mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla sołtysów. Meczom sędziował Piotr Kozłowki – trener Uniejowskiej Akademii Futbolu.

Rozgrywki zakończyły się przekazaniem uczniom piłek oraz rękawic ufundowanych przez Zarząd Koła PSL w Uniejowie. Uczestnicy wydarzenia odpoczęli po sportowym wysiłku podczas wspólnego grilla i zabawy na terenie wilamowskiej strażnicy.

Całkowity koszt budowy nowego boiska wyniósł 240.000 zł. Dzięki inwestycji na nieużytkowanym terenie powstało boisko z trawy naturalnej o wymiarach 60m x 35 m. Obiekt wyposażono w bramki, siatki, ogrodzenie, ławeczki, stojak z tablicą do koszykówki oraz piłkołapy, czyli wysokie ogrodzenie z siatki zatrzymujące kopniętą piłkę na terenie obiektu. Dodatkowo w ramach inwestycji zakupiono kosiarkę samojezdną oraz wózek do malowania linii. Układ boiska pozwala na wyznaczenie na nim pola (o wym. 18m x 9m) do gry w piłkę siatkową.