Pierwsza MOTO PRZYSTAŃ w Uniejowie: dziś wielkie otwarcie

Fani jednośladów, których w okolicy z sezonu na sezon przybywa, na pewno ucieszą się na wieść, że na terenie Uniejowa powstało miejsce przyjazne motocyklom… i motocyklistom, rzecz jasna. Otwarcie w sobotę o godz. 12.00 na terenie przystani MotoBanit przy ul. Płk. Ścibiora w Uniejowie. Zapraszamy!

Dariusz Banicki, uniejowianin, właściciel przystani motocyklistów, swoją historię opisał na stronie www.pomagam.pl, za pośrednictwem której zbiera na ten cel środki:

Witam! 18 sierpnia 2016 r. spotkał mnie niemiły w skutkach wypadek na motocyklu. Doznałem 57 złamań i licznych obrażeń wewnętrznych. Do chwili obecnej tułam się po szpitalach i oddziałach rehabilitacyjnych. Ostatni zabieg, który obecnie trwa to wyrównanie długości kości udowej. O ponad 5 cm już udało się ją naciągnąć. Przede mną jeszcze wiele pracy i świadomość że nigdy już nie będzie jak było: setki blizn na całym ciele, nigdy nie odzyskam poprzedniej formy ani sprawności fizycznej, nie władam prawą ręką… Mam wyrwane nerwy od c5 do c7 z pnia kręgosłupa. To tak w skrócie o mojej chorobie. 

Pan Dariusz, po opisaniu swojego przypadku na forach motocyklowych, został zachęcony przez internautów do założenia zbiórki na realizację swojego marzenia, które pozwoli mu dalej realizować motocyklową pasję. Chodzi o miejsce przyjazne użytkownikom jednośladów, którego jeszcze w Uniejowie nie ma. Zebrane pieniądze chce przeznaczyć na doposażenie obecnego warsztatu i ukończenie prac przy całym projekcie.

Zloty motocyklowe oraz imprezy z udziałem fanów motoryzacji zawsze urządza się w miejscach atrakcyjnych turystycznie. Same pokazy i atrakcje przygotowane przez organizatorów to tylko część programu takiego wyjazdu, później człowiek chce zobaczyć w okolicy coś ciekawego. Uniejów jest przecież takim miejscem!

MotoBanit będzie pierwszym w Polsce warsztatem samoobsługowym. Pan Dariusz otworzy w nim także certyfikowany sklep z częściami i artykułami motocyklowymi. Ale warsztat to tylko część projektu – chodzi przecież o przystań. Powstało tu na początek pole namiotowe, zadaszony parking, altany, miejsce gdzie strudzony motocyklista będzie mógł usiąść i odpocząć po męczącej podróży, a także wrzucić coś na ruszt – niedługo powinna ruszyć tu także gastronomia, będzie grill.

A w sobotę 11 sierpnia, o godz. 12:00 wielkie otwarcie Przystani (Uniejów, ul. Pułkownika Ścibiora, przy DK nr 72 w kierunku Poddębic). Pan Dariusz serdecznie zaprasza fanów motocykli z rodzinami – będą atrakcje dla dzieci, gadżety, drobny poczęstunek, imprezę poprowadzi DJ.