Pierwsze w tym roku wydanie „Uniejowskich Stron”

Drodzy Czytelnicy,

Przed nami kolejny rok pełen wyzwań, inicjatyw i wydarzeń, o których będziemy Państwa informowali na bieżąco w sześciu tegorocznych wydaniach „Uniejowskich Stron”.

W niniejszym numerze przedstawiamy rozmowę z nowym Przewodniczącym Rady Miejskiej w Uniejowie – Panem Mirosławem Madajskim oraz prezentujemy rozbudowujący się nieustannie, największy na terenie gminy, Zakład K-Flex Polska Spółka z o.o. w Wieleninie-Kolonii.

Tradycyjnie, najwięcej informacji o realizowanych i zaplanowanych inwestycjach przeczytacie Państwo w „Z prac Samorządu” Burmistrza Uniejowa, ale również w oddzielnych artykułach zatytułowanych: „Rozbudowa basenów w pełni” i „Trwają prace w uniejowskim parku”.

Wiele cennych informacji uzyskacie, Drodzy Mieszkańcy, z artykułów: „Nabór wniosków w programie Czyste Powietrze” (dofinansowanie termomodernizacji budynków mieszkalnych), „Karty zniżkowe dla mieszkańców przedłużone” (przedłużenie ważności kart zniżkowych do kompleksu „Termy Uniejów”), „Monografia Uniejów i region spycimiersko-uniejowski poprzez wieki” (możliwość zakupu nowej monografii), „Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie (50-lecie)” (uhonorowanie małżeństw obchodzących 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego), „Wybory sołeckie w gminie Uniejów (powołanie przedstawicieli sołectw i rad sołeckich), „Walne Zebrania Sprawozdawcze OSP” (m.in. sprawozdania z działalności straży, zmiany w zarządach kilku jednostek).

W tym wydaniu otrzymacie Państwo sporą dawkę informacji o wydarzeniach religijnych i kulturalnych: wspólne kolędowanie ulicami Uniejowa i Wilamowa z Orszakiem Trzech Króli, Strażacki Mikołaj w Rożniatowie, liryczno-muzyczny wieczór autorski uniejowskiej poetki – Joanny Wicherkiewicz, finałowy koncert „Splątanych miłością do muzyki” i rozmowa z Dariuszem Malejonkiem – założycielem i liderem Maleo Reggae Rockers, międzypokoleniowe spotkanie „Od przedszkola do seniora” w Spycimierzu, czy Turniej Wsi Gminy Uniejów w Wilamowie.

Z początkiem roku wspieraliśmy, podobnie jak w latach ubiegłych, Wielką Orkiestrę  Świątecznej Pomocy i zebraliśmy, dzięki mieszkańcom i turystom, kwotę ponad 22 tys. zł. A na boiskach piłkarskich gościliśmy drużyny piłkarskie Widzewa Łódź, czy Ruchu Chorzów.

O sukcesach i aktywności uczniów naszej gminy dowiecie się Państwo z artykułów dostarczonych przez placówki oświatowe oraz miejską bibliotekę.

 

Miłej lektury!

Uniejowskie Strony nr 1/65/2019