Piknik rodzinny w Rożniatowie

W piątek, 8 czerwca 2018 r., podwórko przy remizie OSP w Rożniatowie zamieniło się w plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców sołectwa. Stało się to za sprawą pań z Koła Gospodyń Wiejskich „Rożniatowianki”, które zorganizowały Piknik Rodzinny.

Było mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy, którą zapewniły dmuchane place zabaw, zjeżdżalnie, wytwornica baniek oraz kącik do malowania twarzy. Na terenie placu zorganizowano boiska do gry w piłkę nożną i piłkę siatkową. Panie zadbały również o zorganizowani zabaw sportowych integrujących całe rodziny.

Swój udział w pikniku zaznaczyli też druhowie z OSP w Rożniatowie, którzy wykonali dla dzieci pokaz lania wody wężem strażackim oraz zaprezentowali najmłodszym wnętrze samochodu gaśniczego. Dzieci mogły na chwilę poczuć się jak strażacy przymierzając stroje i osprzęt w których druhowie uczestniczą w akcjach.

 

Atmosfera zabawy była również okazją do przypomnienia najmłodszym, jak ważna rocznica przypada w 2018 r.  W związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości Ochotnicza Straż Pożarna w Rożniatowie ufundowała najmłodszym biało- czerwone balony w kształcie serduszek, z których dzieci utworzyły symboliczną flagę Polski.