Połączeni Piłkarską Pasją

Niezwykle interesująco zapowiada się I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego „POŁĄCZENI PASJĄ”, który odbędzie się 13 września 2017 roku od godz. 10.00 na Kompleksie Boisk im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie.

Turniej Piłki Nożnej  „POŁĄCZENI PASJĄ” to przedsięwzięcie, w którym wezmą udział trzy grupy sprawnościowe wyjątkowych piłkarzy. Pierwsza to drużyny reprezentujące OLIMPIADY SPECJALNE POLSKA, druga grupa to zespoły dwunastolatków z akademii piłkarskich  z województwa łódzkiego, trzecią grupę stanowić będą ekipy AMP FUTBOL POLSKA. Turniej warto zobaczyć z wielu powodów. W pierwszej grupie obok ekip z Opoczna i Łodzi rywalizować będą także drużyny z naszego podwórka, czyli ze Stemplewa i Czepowa. W drugiej obejrzymy naszych najstarszych piłkarzy Uniejowskiej Akademii Futbolu,  czyli chłopców z rocznika 2005. Wyjątkowym elementem zawodów jest udział w trzeciej grupie piłkarzy AMP Futbolu Polska, tworzących reprezentację Polski, która w Uniejowie przygotowywać się będzie do Mistrzostw Europy w Turcji. Turniej rozgrywany będzie zgodnie z zasadami rozgrywek drużyn 7-osobowych  wraz z pełnym ceremoniałem zwyczajowo przyjętym podczas zawodów, których organizatorem są OLIMPIADY SPECJALNE POLSKA. Zmagania piłkarskie zakończy mecz PRZYJAŹNI z udziałem zawodników i wyjątkowych gości.

Turniej odbędzie się pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego – Witolda Stępnia, Burmistrza Uniejowa – Józefa Kaczmarka, zaprzyjaźnionych piłkarzy: Ewy Pajor i Euzebiusza Smolarka, a także Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

Inicjatorem turnieju oraz jego organizatorem jest Uniejowskie Stowarzyszenie „Aktywni”. Współorganizatorami są: Województwo Łódzkie, Uniejów Uzdrowisko Termalne, PGK „Termy Uniejów” Sp. z o.o. oraz Instytut Zdrowia Człowieka – Uzdrowisko Uniejów Park.

Zapraszamy wszystkich sympatyków futbolu!