Policyjny Turniej Piłki Nożnej

W sobotę, 17 czerwca fani futbolu mieli okazję na żywo podziwiać zmagania wojewódzkich zastępów policji na uniejowskich boiskach im. Włodzimierza Smolarka. Pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu, niemniej – piłkarzom zdawało się to wcale nie przeszkadzać. Wprost przeciwnie, uparcie twierdzili, że tak być powinno, jako że ojczyzną piłki nożnej jest Anglia, a tam pogoda przecież jest – no właśnie – iście angielska.

O Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi – przy bardzo aktywnym patronacie jego zastępcy, podinsp. Tomasza Olczyka – rywalizowało 16 drużyn. Na podium stanęli:

1 miejsce – Oddział Prewencji Policji w Łodzi.

2 miejsce – Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

3 miejsce – Komenda Miejska Policji w Łodzi.

Rozgrywkom piłkarskim towarzyszył zorganizowany przez policję i Żandarmerię Wojskową piknik rodzinny „Bezpieczne wakacje”. Przygotowano liczne atrakcje, m.in. „nietrzeźwe gogle” (nastawione na dwa promile alkoholu we krwi), sprawdzany wiedzy o ruchu drogowym dla najmłodszych, krótką przejażdżkę symulatorem zderzeń (na całe szczęście, rozpędzał się tylko do 8 km/h), wizytę w prawdziwym radiowozie. Nie obyło się bez konkursów z nagrodami dla młodzieży w różnych kategoriach wiekowych. Imprezę uświetnił swoją obecnością klub motocyklowy.