Przedszkolaki dla Pań

Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy. I pierwszy promień bliskiej wiosny. Dzień bez kłopotów i bez trosk, dużo radości. Dla mamy, Pani, dla dziewczynek, w domu, w przedszkolu, na wycieczce. Każdego dnia dobry uczynek – to jest od chłopców upominek”.

Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Obchody tego wyjątkowego dnia miały swoje zwieńczenie w gminnej uroczystości w sali OSP w Uniejowie, podczas której dzieci 4-, 5-, 6–letnie z Miejskiego Przedszkola w Uniejowie przygotowane przez Panie Małgorzatę Dzieran, Wiolettę Gralkę, Martę Pajor i Iwonę Tomaszak znakomicie zaprezentowały swoje umiejętności muzyczne, taneczne, recytatorskie.

Przedszkolaki wyglądały wyjątkowo i przedstawiły bogaty program artystyczny. 4-latki zatańczyły „Koziorajkę” oraz „Wróblankę”, chłopcy wyrecytowali wiersz „Upominki”. 5-latki zagrały na instrumentach perkusyjnych „Polkę Trish Trash”, zainscenizowały wiersz „Kto się czubi ten się lubi”, a także zaprezentowały układ taneczny z pomponami do piosenki „Chocolate”. 6-latki podczas występu zagrały partyturę „Bravade”, zatańczyły do utworu „De Kolom”, dziewczynki, jak prawdziwe modelki prezentowały stroje w pokazie mody, a chłopcy recytowali wiersz
„W ósmym dniu marca” oraz złożyli Paniom najserdeczniejsze życzenia. Wszystkie przedszkolaki zaśpiewały piosenki „Całuski i Buziaczki”, „Każda Pani święto ma”, „Wiele życzeń mam” i „Roll your hands”.

Podczas imprezy zaprezentowała się także grupa taneczna pod kierunkiem Pani Anny Włodarskiej z MGOK w Uniejowie. Na zakończenie artystycznego występu chłopcy podarowali Paniom własnoręcznie wykonane kwiatki. Pani dyrektor Miejskiego Przedszkola w Uniejowie Romana Kozińska podziękowała wszystkim, a szczególnie dzieciom za ich występ, nauczycielkom za przygotowanie programu artystycznego, Pani dyrektor Milenie Pamfil i pracownikom MGOK w Uniejowie oraz OSP w Uniejowie za współorganizację bardzo wyjątkowej, pełnej uśmiechu, ciepła i radości uroczystości.