SPRINTERSKIE MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGU NA ORIENTACJĘ

Na 388 uczestników dzisiejszego biegu czekało ponad 60 – rozlokowanych na terenie Uniejowa – punktów orientacyjnych. Aby ukończyć sztafetę, trzeba było odnaleźć wszystkie wytyczone na swojej mapie.

Na niedzielę, 5 czerwca  przypadł II etap SRINTERSKICH MISTRZOSTW POLSKI W BIEGU NA ORIENTACJĘ Łódź – Uniejów. Ku wielkiemu zaskoczeniu, zgłosiły się niemal 4 setki zawodników: 288 zrzeszonych w drużynach do biegów sztafetowych oraz setka uczestników biegów towarzyszących dla amatorów. Pierwszy bieg odbył się w sobotę w Łodzi.

W Uniejowie pojawiły się reprezentacje 40 klubów z całej Polski, najlepsze w poszczególnych kategoriach okazały się zespoły z Wawelu Kraków, OK! Sport Warszawa oraz 2 teamy z Azymutu 45 Gdynia. Biegi sztafetowe odbyły się w trzech kategoriach. Zespoły, które w każdej z nich zajęły 3 pierwsze miejsca, oprócz pucharów otrzymały produkty regionalne z Uniejowa. Dla wszystkich uczestników Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Termy Uniejów” ufundowało bilety wstępu do kompleksu basenów termalnych, zaś najlepsza z drużyn będzie miała okazję do Uniejowa wrócić jeszcze raz, po odbiór głównej nagrody – pobytu w Domu Pracy Twórczej. Dekoracji zwycięzców dokonali Tadeusz Patejko – Prezes Honorowy Polskiego Związku Orientacji Sportowej oraz Krzysztof Urbaniak – Prezes Zarządu.

Organizatorem Mistrzostw byli Uczniowski Klub Sportowy „Orientuś” Łódź i Polski Związek Orientacji Sportowej przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz Uzdrowiska Termalnego Uniejów. Szczególne podziękowania Organizatorów za wsparcie techniczne uniejowskiego etapu biegu dla P.G.K .”Termy Uniejów” oraz Zespołu Szkół w Uniejowie.