Starcie siatkarek o Puchar Burmistrza

Dziewczęta z Gminazjum w Zygrach zajęły pierwsze miejsce podczas Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych o Puchar Burmistrza Miasta Uniejów, ale walka była zacięta – Uniejowianki deptały im po piętach wygrywając wszystkie mecze aż do ścisłego finału.

W piątek, 19 maja po raz pierwszy, ale jak zapowiadają organizatorzy, nie po raz ostatni, odbył się turniej siatkówki, w którym startowały żeńskie drużyny reprezentujące gimnazja i zespoły szkół z regionu. W turnieju wzięły udział zespoły z gimnazjów z Pęczniewa, Zygrów, Wartkowic, Dalikowa oraz dwie drużyny z Zespołu Szkół w Uniejowie, które prowadził Maciej Gajdecki.

W zawodniczkach na boisku uaktywniło się sportowe zacięcie, starały się pokazać swoje umiejętności  i bardzo dzielnie walczyły, natomiast szkoły ochoczo odpowiedziały na nasze zaproszenie do turnieju. Jesteśmy po pierwszych tego typu zawodach i już na moment przed rozdaniem nagród wiem, że chcielibyśmy podobne rozgrywki powtórzyć. Oczywiście zapraszamy pozostałe szkoły do wystawienia swoich drużyn. Widać w dziewczynkach ducha walki i chęć rywalizacji – wielkie brawa dla wszystkich zawodniczek – relacjonuje Szymon Bugajak, który wspólnie z Sebastianem Napierajem zorganizowali turniej. Obaj panowie to wuefiści Zespołu Szkół w Uniejowie.

– Mamy idealne warunki do organizacji tego typu wydarzeń. Hala z pełnym nagłośnieniem, na której rozgrywki mogą odbywać się równolegle na dwóch boiskach. Mam nadzieję, że uda się zorganizować kolejną edycję turnieju, w którym wystartuje jeszcze więcej drużyn. Póki co, gratuluję wszystkim 6 zespołom, które dziś przetarły szlaki podczas pierwszych rozgrywek – dodaje Sebastian Napieraj.

Ostateczna klasyfikacja turnieju wyglądała następująco:

 1. Zespół Szkół w Zygrach
 2. Zespół Szkół w Uniejowie I
 3. Zespół Szkół w Wartkowicach
 4. Zespół Szkół w Pęczniewie
 5. Zespół Szkół w Dalikowie
 6. Zespół Szkół w Uniejowie II

Skład drużyny Zespołu Szkół w Uniejowie / trener: Maciej Gajdecki

 1. Marcelina Michalska
 2. Aleksandra Michalska
 3. Martyna Srogosz
 4. Natalia Ławniczak
 5. Wiktoria Tomczyk
 6. Lidia Tomaszak
 7. Daria Dębowska
 8. Marta Pełka
 9. Alicja Kotarska
 10. Julia Kotarska
 11. Oliwia Pietrzak
 12. Zofia Grzelak
 13. Nadia Ircha
 14. Olga Wincenciak
 15. Oktawia Ircha
 16. Weronika Kujawa
 17. Dominika Janicka
 18. Martyna Kaźmierczak
 19. Agata Głowacka