Uczta dla koneserów muzyki poważnej

Tradycją stało się, iż w samym środku długiego, sierpniowego weekendu w uniejowskiej Kolegiacie odbywa się koncert organowo – kameralny. To prawdziwa uczta dla koneserów muzyki klasycznej. Na zbliżające się wydarzenie, które już po raz jedenasty wypełni mury Kolegiaty zapraszają Parafia Rzymskokatolicka w Uniejowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Uniejowa. Koncert odbędzie się w niedzielę 13 sierpnia o godzinie 18:00.

W programie XI Koncertu Organowo – Kameralnego znajdą się interpretacje utworów J.S. Bacha, W.A. Mozarta, J. Pechelbela, A.G. Rittera, J.M. Leclaira oraz C.P.E. Bacha, w wykonaniu trójki studentów Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Marta Pasternak jest studentką w klasie skrzypiec dr hab. Macieja Łabeckiego. W 2015 roku ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną w Zduńskiej Woli. Podczas swojej edukacji brała udział w wielu kursach, konkursach i warsztatach muzycznych w Łańcucie, Bałoszycach, czy Żychlinie, a także uczestniczyła w krajowych i zagranicznych festiwalach orkiestrowych.

Miłosz Kosmal studiuje w klasie skrzypiec prof. Izabeli Ceglińskiej. W 2015 roku ukończył z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. H. Wieniawskiego w Łodzi w klasie skrzypiec prof. Iwony Wojciechowskiej. Brał udział w konkursach i kursach mistrzowskich na terenie całej Polski, m.in. w Żaganiu, Kołobrzegu, Bałoszycach, Łańcucie. Zdobył I nagrodę na IV Międzywojewódzkim Konkursie Wykonawstwa Miniatury Polskiej w Kutnie w roku 2013.

Wojciech Buczyński – student Akademii Muzycznej w klasie organów dr hab. Krzysztofa Urbaniaka – uniejowianina, który prowadził poprzednie edycje Koncertów Organowo – Kameralnych w tamtejszej Kolegiacie. Wojciech Buczyński w 2012 roku ukończył z wyróżnieniem Diecezjalne Studium Organistowskie w Tarnowie, natomiast w roku 2015 – Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną w Krośnie, w klasie organów mgr Tadeusza Rymarza. Uczestniczył w warsztatach organowych prowadzonych przez prof. Martina Sandera, prof. Pietera van Dijka; brał udział w kursach organowych w Pasłęku, Gottorf, Stralsundzie. Zdobył Wyróżnienie na I Ogólnopolskim Konkursie Diecezjalnych Studium Organistowskich w Tarnowie oraz I miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Szkół Muzycznych w Warszawie w 2014 roku.

plakat A3 zmiany