Uniejów gospodarzem Międzynarodowego Forum

W październiku na terenie Uniejowa odbędzie się jedno z największych wydarzeń gospodarczych i biznesowych w kraju. Na piątkowej konferencji ujawniono szczegóły tego wyjątkowego wydarzenia.

MFIR 3.0 Uniejów

Międzynarodowe Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0 Uniejów odbędzie się w dniach 18-20 października 2018 r. Będzie to trzecia edycja największego wydarzenia w Polsce poświęconego w tak dużym stopniu funduszom unijnym, wynalazkom, polskiej pozycji w strukturach europejskich, a przede wszystkim polskim krajowym i regionalnym specjalizacjom. Misją wydarzenia jest stworzenie przestrzeni w której wymienią swoje doświadczenie oraz wiedzę przedstawiciele trzech obszarów:  nauki, biznesu i samorządu.

Organizatorzy

Organizatorem MFIR 3.0 Uniejów jest Centrum Inteligentnego Rozwoju – firma zajmująca się kompleksowym wsparciem i profesjonalną promocją przedstawicieli samorządu, biznesu i nauki, którzy w swoich działaniach stosują innowacje i nowe technologie.

Gospodarzem tegorocznego forum będzie Gmina Uniejów. Jak zaznaczył na konferencji Rzecznik Prasowy CIR  -Tomasz Dziedzic,  wybór Uniejowa nie jest przypadkowy, ponieważ Uniejów, to wzór bardzo szybko rozwijającego się miasta.  Swojej  radości z organizacji w Uniejowie MFIR 3.0 nie krył Burmistrz Uniejowa – Józef Kaczmarek. Nadmienił, że samorząd stara się, aby wszystkie realizowane na terenie gminy inwestycje miały charakter nowoczesny i innowacyjny.

Uczestnicy  wydarzenia

Międzynarodowe Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0 w Uniejowie  zgromadzi 1000 branżowych liderów – innowatorów i inwestorów, którzy podczas wydarzenia pochwalą się swoimi osiągnięciami oraz wymienią się wiedzą i doświadczeniami na linii nauka – biznes samorząd.

Wśród uczestników znajdzie się firma K-FLEX  POLSKA z Wielenia. Podczas Forum zaprezentują sposoby na oszczędzanie energii  pryz pomocy produkowanych w firmie materiałów oraz pokażą jak robią to na pięciu kontynentach, na które docierają  ich wyroby. Dodatkowo, jako producent materiałów akustycznych zaprezentują w jaki sposób można chronić słuch.

Program MFIR 3.0 Uniejów

Podczas Forum odbędzie się 25 konferencji z udziałem 150 prelegentów i  1000 branżowych liderów.

Pierwszy dzień upłynie pod hasłem  bardzo bliskim dla Uniejowa: „Perspektywy rozwoju odnawialnych źródeł energii  – wyzwanie nowoczesnej  gospodarki”. Debata zostanie przeprowadzona we współpracy z Pulsem Biznesu. Pojawi się również  temat kondycji przemysłu w dobie czwartej rewolucji przemysłowej oraz dyskusje na temat kształtowania się potencjalnego rynku i możliwości stymulowania transferu przemysłu.

Forum towarzyszyć będzie również debata poświęcona przyszłości Polski w UE, unijnemu budżetowi i rozwojowi gospodarczemu naszego kraju opartemu o innowacyjne technologie w odniesieniu do innych państw, które wstąpiły do UE w XXI wieku.

Kolejnym wydarzeniem w ramach Forum będzie Discovery Days – Odkrywamy Polskie Wynalazki. 19 i 20 października polscy innowatorzy zaprezentują przed potencjalnymi inwestorami 100 rozwiązań technologicznych. Dla zwycięzców czekają nagrody przygotowane przez Centrum Inteligentnego Rozwoju – wizerunkowe kampanie medialne o wartości od 50 do 150 tys. zł. W ramach Discovery Days odbędzie się także sesja ekspercka Urzędu Patentowego „Patent na Innowacyjną Polskę”, która znalazła się w ramach oficjalnych obchodów 100-lecia Urzędu pod patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy.

W sobotę podczas uroczystej gali wręczone zostaną Polskie Nagrody Inteligentnego Rozwoju pod patronatem dr Alicji Adamczak – Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej. Laureatami tego prestiżowego wyróżnienia zostaną podmioty, które w swojej pracy  wykazują się nieustannym ukierunkowaniem na przyszłość.

Atrakcje

Forum przewiduje też niespodzianki. Wśród nich znajdzie się światowy autorytet z dziedziny zarządzania oraz rozwoju osobistego. Organizatorzy obiecali, że nazwisko gwiazdy ogłoszone zostanie w czerwcu.

Natomiast już podczas konferencji potwierdzona została informacja, że w pierwszy dzień Forum wystąpi wokalistka ze Stanów Zjednoczonych Shaun Booker. Jej obecność będzie prawdziwą muzyczną ucztą dla wszystkich bluesfanów.