Zapraszamy na projekcję filmu „KONWÓJ”

Zapraszamy na projekcję filmu „Konwój”, która odbędzie się w poniedziałek, 19 czerwca o godzinie 18:00 w Domu Pracy Twórczej. Organizatorem darmowego seansu jest biuro projektu „Polska Światłoczuła”.

Film zawita do Uniejowa w ramach projektu „Polska Światłoczuła”, promującego dobre, polskie kino. Po seansie odbędzie się rozmowa z reżyserem i twórcą scenariusza filmu – Maciejem Żakiem. Seans jest bezpłatny, na stronie organizatora można zamówić bezpłatny bilet (do wydrukowania w domu), który bierze udział w konkursie na nagrodę: zamów bilet na projekcję.

Dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć w wydarzeniu, spotkanie będzie transmitowane na żywo na stronie organizatora: transmisja online.

 

Krótko o filmie:

W jednym z największych aresztów śledczych, kierowanym przez dyrektora Nowackiego, dochodzi do zabójstwa więźnia. Rozpoczyna się śledztwo. Na przesłuchanie zostaje wezwany sierżant Berg, jeden z uczestników konwoju sprzed dwóch lat, który może mieć coś wspólnego z popełnioną zbrodnią. Konwój, dowodzony przez sierżanta Zawadę, transportował przestępcę-pedofila, pseudonim Nauczyciel, oskarżonego o zamordowanie dwóch funkcjonariuszy służby więziennej i ich rodzin. Więzień został uznany za niepoczytalnego i skierowano go do szpitala psychiatrycznego. Nie wszyscy pogodzili się z takim scenariuszem.