„Ze zdrowiem mi do twarzy” w Zespole Szkół w Uniejowie

Adam Kozanecki – uniejowianin, znakomity kucharz i finalista programu MasterChef był gościem spotkania w ramach cyklu „Ze zdrowiem mi do twarzy” w Zespole Szkół w Uniejowie. Gość poprowadził warsztaty, w których dzieci z klas usportowionych zdobyły cenne informacje dotyczące prawidłowego odżywiania. Spotkanie z Adamem Kozaneckim było ogromnym wydarzeniem i niezapomnianym przeżyciem dla młodych, usportowionych mieszkańców naszej gminy. Gość w wyjątkowo sympatyczny i interesujący sposób opowiedział młodym sportowcom  o tym, co warto jeść, która żywność jest zdrowa, a która nie; jak przygotować prosty, energetyczny i przede wszystkim zdrowy posiłek; jak powinny odżywiać się osoby aktywne fizycznie, jakie są skutki złego odżywiania.

Adam świetnie spisał się zarówno jako bardzo kreatywny kucharz, ale także jako sympatyczny pedagog. Świadczą o tym gromkie brawa na zakończenie spotkania oraz niekończąca się liczba zdjęć i autografów. Organizatorzy wierzą, że Adam swoją osobą zainspirował wielu uczestników do rozsądnego odżywiania i do próbowania swoich sił w sztuce kulinarnej.

Pomysłodawcą i patronem cyklu jest Burmistrz Uniejowa – Józef Kaczmarek. Spotkania realizuje Uniejowskie Stowarzyszenie „ Aktywni” wraz z Zespołem Szkół w Uniejowie przy wsparciu PGK „Termy Uniejów” Sp. z o.o. w Uniejowie.

Poprzednie spotkanie (w październiku 2016 r.) w ramach cyklu „Ze zdrowiem mi do twarzy” poprowadziła Mistrzyni Świata w Fitness, wieloletnia tancerka Cheerleaders Gdynia – Katarzyna Dziurska.

Kolejne spotkanie zaplanowane jest już na 27 kwietnia 2017 r. Gośćmi będą: dr n. med. Wojciech Gwizdała oraz dr n. med. Paweł Rasmus. W spotkaniu oprócz klas usportowionych wezmą udział zawodnicy dwóch reprezentacji Uniejowskiej Akademii Futbolu. Poruszane tematy to relacje pomiędzy zawodnikami i współpraca w drużynie oraz znaczenie rozgrzewki w celu uniknięcia kontuzji.