Indiańskie Lato

kiedy
12.08.2017
13.08.2017
gdzie: Uniejów (boisko przy kompleksie termalno-basenowym)
organizator: Urząd Miasta w Uniejowie, PGK Termy Uniejów, Szina Sarnecka, Masandro Wszołek, Zespół Szkół w Uniejowie, MGOK Uniejów

Indiańskie Lato jest imprezą organizowaną w celu przypomnienia o Sat Okhu – Indianinie z plemienia Shawnee, który był z Indianistami od początku istnienia Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian. Stanisław Supłatowicz (Sat Okh) zmarł w 2003 roku. Pamiętamy o nim dzięki książkom, które napisał: „Ziemia Słonych Skał”, „Biały mustang”, „Tajemnica Rzeki Bobrów” i wiele innych. To właśnie jego imieniem została nazwana najpiękniejsza parkowa aleja w Uniejowie.

Indiańskie tipi, pokazy tańca Pow Wow, jarmark rękodzieła, mnóstwo gier i zabaw to wszystko z myślą o turystach odwiedzających Indiańskie Lato. Podczas imprezy dzieci mogą uczestniczyć w grach i zabawach indiańskich, a także we wspólnych tańcach. Podczas Pow Wow tancerze i tancerki w strojach północnoamerykańskich mają niebywałą okazję zaprezentować swoje umiejętności przy muzyce granej na żywo. Na arenie tańca pojawiają się kobiety i mężczyźni w różnych kategorii tanecznych. Do udziału w zabawie zapraszane są dzieci i dorośli.