IV Uniejowski Festiwal Smaków

kiedy
od: godz. 12:00, 22.04.2017
gdzie: Uniejów
organizator: Urząd Miasta w Uniejowie

W weekend 22-23 kwietnia Uniejów stanie się rajem dla smakoszy. Miłośnicy dobrej kuchni będą mieć okazję zdegustować kilkunastu różnorodnych potraw z rybą słodkowodną w roli głównej oraz kilku wiosennych deserów z owocami i warzywami.

W tym roku w akcji degustacyjnej „Smakowite spacery po Uniejowie” będzie uczestniczyć 16 restauracji, które będą oczekiwać na degustatorów w sobotę 22.04. w godzinach 11-20 i w niedzielę 23.04. w godzinach 12-18. Degustacje będą odbywać się w dwóch kategoriach: danie główne i deser. Serwowane potrawy festiwalowe są w porcjach degustacyjnych (100-120 g) w cenie od 5-6 zł.

Po zdegustowaniu kilku dań i zdobyciu pieczątek na Paszporcie Degustatora można zagłosować na najsmaczniejszą potrawę i wziąć udział w konkursie z nagrodami. Restauracja, która zdobędzie największą liczbę głosów otrzymuje tytuł Najbardziej Apetycznego Miejsca Uniejowskiego Festiwalu Smaków oraz nagrodę „Lilia Smakosza”.

Paszporty Degustatora z mapką restauracji oraz urny do wrzucania głosów dostępne będą  w czasie trwania Festiwalu w każdej restauracji festiwalowej, Informacji „Term Uniejów” oraz w recepcjach: Domu Pracy Twórczej, Zamku i Zagrody Młynarskiej.

Weź udział w najbardziej smakowitym wydarzeniu w Uniejowie!