Uniejów - uzdrowisko termalne

Aktualności

Strefa Turysty Strefa Uzdrowiska

Strefa Miejska Strefa Inwestora
Strefa Miejska:miejsce: Zagroda Młynarska w Uniejowie,


dnia: 2 września 2012r.


Ostatni dzień wakacji był jednocześnie zakończeniem akcji letniej "Wakacje w mieście i gminie Uniejów" finansowanej przez Urząd Miasta i Miejsko-Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a  organizowanej przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie


Kompleks Boisk Piłkarskich  im. Włodzimierza  Smolarka w Uniejowie ze względu na  nowoczesny charakter  stanowi doskonałą bazę treningową dla piłkarzy.  Do dyspozycji zawodników pozostaje również kompleksowa odnowa biologiczna z kąpielami solankowymi, saunami i spa.


Przed obiektem kompleksu termalno - basenowego w Uniejowie zostały uruchomione ogólnodostępne czerpnie wody leczniczej. Woda służy do kuracji pitnych, które pobudzają czynność wydzielniczą żołądka i trzustki, korzystnie działają w chorobach przemiany materii, oraz uzupełniają niedobory jodu.


Student Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zwrócił się do Urzędu Miasta z prośbą o udostępnienie na stronie urzędu linku do ankiety dotyczącej badania pt. "Polski Internauta 2012". Na jego prośbę zamieszczamy poniżej link do w/w ankiety, która jest anonimowa i dotyczy dokonywania zakupów przez Internet.UWAGA PRZEDSIĘBIORCY!!!


Na Zagrodzie Młynarskiej w Uniejowie odbywają się tematyczne warsztaty dla grup. Powodzeniem cieszą się lekcje, podczas których dzieci i młodzież mogą nauczyć się własnoręcznego formowania podpłomyków z wody, mąki, soli. Podczas lekcji można również poznać czynności, jakie wykonywał w ciągu dnia młynarz, aby wiatrak sprawnie działał. Uczestnicy zdobywają także wiedzę dotyczącą kultury obszarów wiejskich.


Przed nami ostatni tydzień wakacji. Zapraszamy do zapoznania się z planem zajęć dla dzieci przygotowanym przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Uniejowie oraz Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie.


25 sierpnia br. na nowych boiskach piłkarskich im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie MGLKS Termy Uniejów/Ostrowsko rozegrały mecz z Zawiszą II Rzgów, pokonując rywala 3:0. Mecz był niezwykłym wydarzeniem, ponieważ po raz pierwszy boiska oświetliły sztuczne światła.


W dniu 26.08 na zakończenie koncertu zapraszamy na niezapomniany pokaz sztucznych ogni a do północy będzie nas bawił DJ ADAMUS. Zapraszamy zostańcie z nami do północy!!!


Zapraszamy 26 sierpnia na finał trasy Lata ZET i Dwójki w Uniejowie. Transmisja na antenie TVP2 i Radia ZET już od godz. 20.00 Próby zespołów na scenie przy kompleksie basenowo-termalnym przy ul. Zamkowej już od godz. 15. ZAPRASZAMY DO UNIEJOWA.


Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Aktualne oferty pracy 24.08.2012


23 sierpnia 2012 r. to data, która w sposób szczególny zapisze się w historii Uniejowa. Tego dnia, podczas obrad XXXII sesji, Rada Miejska w Uniejowie podjęła uchwałę w sprawie uchwalenia Statutu Uzdrowiska Uniejów. Radni głosujący za podjęciem uchwały byli jednogłośni.


W sobotę 25 sierpnia br. o 19:30 MGLKS "Termy" Uniejów rozegrają swój pierwszy mecz ligowy, a rywalem będzie Zawisza II Rzgów. Ważną informacją jest godzina spotkania, gdyż oznacza to, że światła zamontowane na Kompleksie Boisk im.Włodzimierza Smolarka będą miały swój debiut i oświetlą boisko podczas meczu. Zapraszamy wszystkich na to niezwykłe wydarzenie.


"Energia i Środowisko" w Zamku Arcybiskupów w Uniejowie.

Konferencja główna w tematyce OZE i poszanowania energii
-     Ustawa o OZE - implikacje dla samorządów
-    Planowanie energetyczne w gminie w praktyce 
( prowadzi prezes Podkarpackiej Agencji Energetycznej )
-     Instalacje energooszczędne w budynkach komunalnych  
( analiza przypadków )
-     Zasoby energetyczne Polski - energia geotermalna
-     Odnawialne Źródła Energii - praktyka samorządowa
-     Biomasa - realzacje, przykłady
-    Fotowoltaika - wielkie wyzwanie dla gmin

Program ramowy wizyty studyjnej

-    zwiedzanie obiektów "Geotermii Uniejów" oraz instalacji współspalania biomasy
-     zwiedzanie geotermalnego kompleksu basenowego "Termy Uniejów"

Wizyta studyjna to doskonała okazja do zapoznania się z działaniem "energe -tycznej gminy", jaką jest Uniejów. Gmina ta wyróżniana jest nagrodami na forum
ogólnopolskim dzięki skutecznemu pozyskiwaniu i wykorzystywaniu funduszy
unijnych. Wykorzystanie w gminie odnawialnych źródeł energii: wody geoter -malnej i biomasy dla celów ciepłej wodu użytkowej oraz centralnego ogrzewa -nia przyczynia się nie tylko do ochrony środowiska, ale stanowi także walor edu -kacyjny i turystyczny.

 Uczestnicy konferencji otrzymają szereg materiałów konferencyjnych (w tym specjalna edy-cja CD) oraz prezent w postaci rocznej prenumeraty dwumiesięcznika GLOBEnergia w wersji
elektronicznej PDF. Więcej informacji dotyczących energetyki odnawialnej w gminach znaj-dziecie Państwo na portalu internetowym przygotowanym specjalnie z myślą o samorzą-dach lokalnychSzczegółowe informacje na stronie www.energiawgminie.pl

Kliknij TUTAJ aby pobrać zaproszenie na IV Forum OZE energiawgminie.pl, które odbędzie się 27 września w Uniejowie, w wersji  PDF.

Zapraszamy - 27 września do Uniejowa! <<<  formularz zgłoszeniowy


ZAPRASZAMY DO UNIEJOWA NA LATO ZET I DWÓJKI


LETNIA TRASA KONCERTOWA


26.08.2012 UNIEJÓWTHE RAZMUS, KOMBII, MYSLOVITZ, PECTUS, POPARZENI KAWĄ TRZY, KASIA WILK, ALAN CLARC, HONEY, CHEMIA, RÓŻE EUROPY, HAMAK


TRANSMISJA KONCERTÓW W TVP 2 - WIĘCEJ INFORMACJI NA www.radiozet.pl


19 sierpnia 2012 roku odbył się na boisku piłkarskim w  Ostrowsku XI Piknik Sołtysów Gminy Uniejów. Pod przewodnictwem Sołtysów z poszczególnych miejscowości w konkurencjach wystartowały drużyny reprezentujące: Wilamów, Rożniatów, Orzeszków, Lekaszyn, Kuczki, Wielenin, Ostrowsko i Brzeziny. Swoją drużynę wystawili również Radni Rady Miejskiej w Uniejowie pod przewodnictwem p. Janusza Kosmalskiego - Przewodniczącego Rady.


W niedzielę 19 sierpnia br. drużyna MGLKS TERMY Uniejów rozegrała mecz mający dać szansę naszej drużynie na miejsce w IV lidze.
2012-08-20

WAKACJE 2012Szczegółowe informacje na plakacie


18 sierpnia 2012 roku miłośnicy muzyki klubowej spotkali się na plaży miejskiej w Uniejowie, by uczestniczyć w imprezie w rytm muzyki house z europejskich scen klubowych. Pierwsza część imprezy rozpoczęła się już w samo południe w kompleksie termalno - basenowym, w którym rozdawano liczne upominki, m.in.: kosmetyki i rabaty fryzjerskie. Osoby korzystające w tym czasie z basenów wzięły udział w aerobiku wodnym.  Druga część imprezy zaczęła się o godz. 20 i trwała do wczesnych godzin porannych.


Szczegółowe informacje na plakacie.


15 sierpnia 2012r Zarząd OSP w Brzezinach zorganizował pierwszy towarzyski turniej piłki nożnej. Stał się on okazją do oficjalnego oddania boiska do użytku i zaproszenia wszystkich chętnych do korzystania z murawy w wolnym czasie.

 


Szczegółowe informacje na plakacie i w regulaminie konkursu


data: 19 sierpnia 2012, godz. 15.00


miejsce: Ostrowsko - boisko piłkarskie


szczegółowe informacje na plakacie


15 sierpnia br. na boiskach im Włodzimierza Smolarka w Uniejowie MGLKS Termy Uniejów pokonały, w meczu barażowym o IV ligę, drużynę Zjednoczonych Bełchatów 4:0 (3:0).

zdj. 1 zdj. 2 zdj. 3 zdj. 4 zdj. 5

W wakacyjnym spotkaniu w dniu 14.08.2012 r., zrealizowanym dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta w Uniejowie i Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Uniejowie, wzięła udział dwunastka dzieciaków.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęc z VII Uniejowskiego Jarmarku Średniowiecznego i Turnieju Rycerskiego.


Miejsce: Zamek Arcybiskupów gnieźnieńskich w Uniejowie


Sobota i niedziela 11-12 Sierpnia 2012


w programie:


pokazy walk rycerskich, pokazy sokolnicze, pokazy artyleryjskie, turnieje konne, pokazy tańca dawnego, zabawy dla publiczności, jarmark średniowiecznego rzemiosła i rękodzieła.
Już jutro  tj. 11.08.2012 r. rozpoczyna się VII Uniejowski Jarmark Średniowieczny i Turniej Rycerski. Wieść o tym ważnym wydarzeniu roznoszą po mieście nasi specjalni wysłannicy. Dla wszystkich którzy zechcą przybyć na Jarmark podajemy w załączeniu szczegółowy program imprezy.
2012-08-10

WAKACJE NA WSIPrzez cały miesiąc sierpień w filii bibliotecznej w Wilamowie we wtorki (godz. 15-17) oraz piątki (godz. 13-15) odbywają się zajęcia ph. "Wakacje na wsi" finansowane przez: Urząd Miasta i Miejsko- Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Uniejowie.
2012-08-10

WAKACJE 2012Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie oraz Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie zapraszają dzieci na kolejny tydzień akcji wakacyjnej.


Przedstawiamy galerię zdjęć przesłanych przez mieszkańców Uniejowa zaniepokojonych stanem i wyglądem ulic powiatowych w naszym mieście.


Koncert organowo-kameralny, jaki po raz piąty miał miejsce w uniejowskiej kolegiacie w dniu 28 lipca br.pokazał, że muzyka klasyczna ma swoich stałych odbiorców. Niespodzianką był występ Kamili Wójcickiej-skrzypaczki i erhistki, która zagrała obok wcześniej zapowiadanych muzyków -Krzysztofa Urbaniaka(organy) i Tomasza Maciaszczyka(trąbka).


W dniach 30.07.2012 - 07.08.2012 w Wytwórni Ciszy w Brzozówce odbyły się warsztaty pn. "An Acrobatics, Healing Arts & Yoga Convergence" - będące swoistym połączeniem yogi, sztuki uzdrawiania i akrobatyki.


Zapraszamy wszystkich na zakończenie letniej trasy koncertowej RADIA ZET I TVP 2  w dniu 26 sierpnia 2012r. Koncert transmitowany będzie "na żywo" przez TVP 2.


W dniu 5 sierpnia br. na dwóch boiskach przy Zespole Szkół w Uniejowie rozegrano mecze w ramach Międzypowiatowego Strażackiego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Uniejów.
2012-08-06

Wakacje 2012Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie oraz Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie zapraszają dzieci na akcję wakacyjną.


Weź udział w konkursie na Facebooku !


Polub konto Termy Uniejów, udzielaj prawidłowych odpowiedzi na zadawane pytania konkursowe. Nagroda zostanie przyznana użytkownikowi, który jako pierwszy udzieli prawidłowej odpowiedzi, przez umieszczenie komentarza pod pytaniem na stronie www.facebook.com/termyuniejow w zakładce konkursowej. Planowana liczba pytań nie mniej niż 1 pytanie dziennie.
Dla uczestnika który jako pierwszy udzieli poprawnej odpowiedzi i otrzymał potwierdzenie przez organizatora zaliczającą odpowiedz otrzyma nagrodę w postaci 3 -godzinnego dwu osobowego-jednorazowego wstępu na obiekt Termalno - Basenowy. Do wykorzystania w terminie od 1 sierpnia do końca grudnia 2012r.


Konkurs na FacebookuZapraszamy na Międzypowiatowy Strażacki Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Uniejów.


Zapraszamy dzieci do skorzystania z wakacyjnej akcji organizowanej na terenie gminy Uniejów.


Drugi miesiąc wakacyjnego wypoczynku dzieci uczestniczące w akcji "Lato w mieście" rozpoczęły spotkaniem "artystycznym" ze studentami Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Zdjęcie z arch. biblioteki Zdjęcie z arch. biblioteki Zdjęcie z arch. biblioteki Zdjęcie z arch. biblioteki Zdjęcie z arch. biblioteki Zdjęcie z arch. biblioteki Zdjęcie z arch. biblioteki

Pierwszy miesiąc wakacyjnych zajęć za nami!

Wczoraj podsumowaliśmy zajęcia organizowane przez cały lipiec od poniedziałku do piątku dla dzieci i młodzieży spędzających wakacje w Uniejowie.


Miejsce: Zamek Arcybiskupów gnieźnieńskich w Uniejowie


Sobota i niedziela 11-12 Sierpnia 2012


w programie:


pokazy walk rycerskich, pokazy sokolnicze, pokazy artyleryjskie, turnieje konne, pokazy tańca dawnego, zabawy dla publiczności, jarmark średniowiecznego rzemiosła i rękodzieła.