30. Festiwal Podróżników z zaproszeniem do Uniejowa

Podczas gdy Uniejów „szturmują” grupy uczniów z Mazowsza, Dolnego Śląska, Opolskiego i Zachodniopomorskiego – województw będących na półmetku ferii zimowych – w stolicy Wielkopolski do wizyty termalnym uzdrowisku zachęcaliśmy gości 30. edycji Festiwalu Podróżników.Stoisko promocyjne gminy Uniejów, już po raz kolejny znalazło się wśród wystawców z całego świata na targach turystycznych Tour Salon 2019 w Poznaniu. Uroczy team złożony z ośmiu pań, reprezentujących Uniejowskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców Turystycznych, Instytut Zdrowia Człowieka „Uzdrowisko Uniejów Park”, Termy Uniejów oraz Urząd Miasta w Uniejowie.

Podróż jest sztuką

Pod takim hasłem odbywa się w Poznaniu 30. edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON. Podróż to radość, wyzwanie, ale przede wszystkim sztuka – planowania i organizacji, kompromisu oraz dokonywania wyborów, obserwacji, a czasem pokonywania własnych słabości. Targi Tour Salon mają być miejscem spotkań tych, którzy te umiejętności posiadają i tych, którzy chcieliby je nabyć. 

Nieodłącznym elementem targów Tour Salon jest Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń. Ta przeprawa przez wszystkie kontynenty towarzyszy nam już po raz siódmy – wypełniają ją niesamowite wspomnienia i emocje, a to co po nim zostaje to ogromna chęć do spakowania plecaka lub walizki i wyruszenia w drogę oraz przeświadczenie, że niemożliwe nie istnieje.

Podróż to także możliwość obcowania ze sztuką – pięknem stworzonym przez samą naturę, jak i tym będącym dziełem ludzkich rąk. To właśnie dlatego organizatorzy targów Tour Salon co roku zapraszają do udziału  w ekspozycji regiony, które chciałaby zaprezentować swoje walory turystyczne, a także przedstawicieli takich obiektów jak muzea, parki rozrywki, ogrody zoologiczne czy organizatorów wypraw tematycznych.

 

Festiwal Podróżników TOUR SALON

Podczas TOUR SALON można zdobyć cenne wskazówki jak przygotować się do podróży, zwłaszcza tych ekstremalnych i jak je przeżyć, by pozostawiły po sobie wiedzę o ludziach i miejscach oraz niezapomniane wrażenia. Do udziału w panelu warsztatów tegorocznej edycji TOUR SALON zaproszono tradycyjnie podróżników nietuzinkowych, dziennikarzy, poczytnych blogerów i pisarzy, etc. Tomasz Zubilewicz – znany prezenter pogody i autor przewodników po Polsce, w swoim wystąpieniu odkrywał nieznane oblicze… Zabrza! Dziennikarz Jarosław Kuźniar opowiadał o Alasce, Kamczatce i Grenlandii. Ogromne zainteresowanie wzbudzała inspirująca opowieść Miłki Raulin, najmłodszej Polki, która zdobyła Koronę Ziemi, natomiast gospodarzy (wielkopolan) reprezentowała: Monika Bruch, poznanianka, która podczas wystąpienia zrelacjonowała swój udział w rowerowej sztafecie dookoła świata „Bike Jamboree” w jednym z najtrudniejszych etapów, przez zimową Mongolię i Syberię.


Udział w targach jest częścią projektu: „Zwiększenie międzynarodowej rangi gospodarczej Regionu Łódzkiego poprzez działania prowadzone w zakresie promocji gospodarczej regionu przez Gminę Uniejów”, współfinansowanego z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.