Budżet obywatelski: oddaj głos na projekt z Uniejowa – pomożesz w organizacji koncertu

Od 7 do 18 września b.r. możemy głosować na wybrane projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2021 rok. Wśród wielu pomysłów na wykorzystanie środków z dotacji znalazła się także inicjatywa z Uniejowa. Projekt pod nazwą „PIOSENKA ŚWIADKIEM HISTORII” (kod na karcie do głosowania: EPD09) jest kontynuacją serii integracyjnych spotkań mieszkańców naszej i zaprzyjaźnionych gmin ze znanymi artystami.

Dzięki dotychczasowym środkom z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego dzieci, młodzież oraz osoby z niepełnosprawnością z terenu gmin: Uniejów, Wartkowice i Zadzim brały już udział w warsztatach oraz koncertach z zespołami: Arka Noego i Raz Dwa Trzy, muzykiem – Dariuszem „Maleo” Malejonkiem, gwiazdą kabaretu – Joanną Kołaczkowską oraz wieloma innymi utalentowanymi osobami. Dwukrotnie udało nam się – dzięki wsparciu mieszkańców w głosowaniu – wywalczyć te środki. Wierzymy, że i tym razem możemy po nie sięgnąć i przygotować dla Was niezapomniany koncert. Wespół w zespół i damy radę!!!

Jak zagłosować na pomysł „PIOSENKA ŚWIADKIEM HISTORII”?

KROK 1: Generujemy kartę do głosowania na stronie internetowej: Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego www.bo.lodzkie.pl

Wpisujemy w generatorze:
– datę urodzenia
– imię oraz nazwisko głosującego
– wybieramy powiat PODDĘBICKI
– zaznaczamy oświadczenie
– wybieramy pomysł z zadań powiatowych EPD09
– zaznaczamy „wygeneruj kartę”

UWAGA! MOŻNA ZAZNACZYĆ TYLKO JEDNO ZADANIE POWIATOWE I JEDNO ZADANIE WOJEWÓDZKIE.

KROK 2: Drukujemy i podpisujemy wygenerowaną kartę własnoręcznie.

KROK 3: Wypełnione karty można składać bezpośrednio we wskazanych przez Województwo Łódzkie, następujących punktach:

  • Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu
    Filia w Poddębicach (ul. Narutowicza 13, 99-200 Poddębice)
  • Biuro Powiatowe Łódzkiego Oddziału Regionalnego ARiMR (Bałdrzychów 80a, 99-200 Poddębice)

Karty można także składać w:

  • Urzędzie Miasta w Uniejowie (ul. Bł. Bogumiła 13, Uniejów)
  • Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie (ul. Kościelnicka 8/10, Uniejów)

 

Słowo o projekcie:

„Piosenka Świadkiem Historii” to cykl warsztatów integracyjnych: historycznych, wokalno-instrumentalnych z elementami choreografii, emisji głosu oraz multimediów, których efektem finałowym będzie wspólny koncert muzyczny 50-osobowej grupy wokalnej ze znanymi artystami. Koncert zostanie zaprezentowany w oparciu o twórczość artystów Polskich, również związanych z województwem łódzkim w latach 1980-1989.

Realizacja zadania ma na celu integrację oraz wykształcenie umiejętności współpracy utalentowanych muzycznie dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych z powiatu poddębickiego. Projekt będzie miał za zadanie przybliżyć beneficjentom fakty historyczne z ostatniej dekady komunizmu i związaną z tym okresem twórczość wybitnych polskich artystów, w tym również z województwa łódzkiego. Zamierzeniem realizatorów zadania jest osiągnięcie przez beneficjentów wysokiego poziomu umiejętności scenicznych, wokalnych oraz interpersonalnych oraz występ z zaproszonymi, wybitnymi artystami.

(MB, MM)