Charytatywny Piknik dla Lenki w Felicjanowie

W najbliższą sobotę, 9 października po raz kolejny spotkamy się w Gnieździe w Felicjanowie na dobroczynnym Pikniku Charytatywnym – tym razem, aby pomóc 4-letniej Lence, która cierpi na dziecięce porażenie mózgowe.

Poprzednia impreza o tym charakterze odbyła się w sierpniu. Wtedy to udało się zebrać 15 tys. złotych na leczenie 29-letniego Daniela z Biernacic, który doznał udaru. Chociaż aura jest już mniej piknikowa niż w wakacje, to i tak liczymy na równie liczną obecność, zarówno mieszkańców, jak i turystów – zwłaszcza, że program wydarzenia zapowiada się niezwykle ciekawie!

Program pikniku:

 • 6:00 – 14:00 integracyjno – towarzyskie zawody wędkarskie
 • 12:00 otwarcie pikniku
 • 12:30 konkursy i zabawy dla dzieci z ZHP Uniejów
 • 13:30 średniowieczne obozowisko i warsztaty rękodzieła dla dzieci
 • 14:30 pokaz sokolniczy
 • 15:00 pokaz łucznictwa wschodniego – mały warsztat łuczniczy w wykonaniu Mistrza Świata i Europy Wojtka Osieckiego
 • 16:00 dyskoteka dla dzieci z animatorami
 • 17:30 licytacje (m.in. rękawic od Marcina Tybury i Rafała Simonidesa)
 • od godziny 18:00 koncerty na żywo
  • 18:00 PMR (Prawdziwy Męski Rap)
  • 19:00 Kisu Min
  • 20:00 Crossroad
  • 22:00 Jam Session w karczmie

Na pikniku będzie można porządnie zjeść – o kuchnię nad ogniskiem zadbają myśliwi. Podczas trwania pikniku cały czas dostępny będzie dmuchany plac zabaw dla dzieci oraz stanowiska do strzelania z łuku. W przypadku gorszych warunków pogodowych wszystkie koncerty mogą odbyć się w karczmie.

Kim jest Lenka?

Wszystkie środki zebrane podczas Pikniku na zasadzie „co łaska”, w ramach opłat za korzystanie z poszczególnych atrakcji oraz kwoty wylicytowane podczas aukcji będą przekazane na rzecz Lenki.
Lenka urodziła się 28 czerwca 2017 r jako skrajny wcześniak w 26. tygodniu ciąży z wagą 530 gram. Od samego początku dzielnie walczyła o każdy dzień życia, choć rokowania przerażały… Były to bardzo trudne i ciężkie 4 lata, ale warte wszystkiego. Lenka zmaga się z codziennymi trudnościami, dzielnie znosi wizyty u różnych specjalistów i ciągłą rehabilitację, dzięki której Lenka porusza się samodzielnie.
„Do tej pory ze wszystkim radziliśmy sobie sami, wszystkie koszty wizyt i rehabilitacji ponosiliśmy sami, nikogo nigdy nie prosząc o pomoc… Niestety ostatni czas był dla Nas naprawdę trudny, u Lenki potwierdzono diagnozę: MÓZGOWE PORAŻENIE DZIECIĘCE – DIPAREZA. Lenka wymaga jeszcze więcej rehabilitacji niż dotychczas, zapotrzebowanie na ortezy i specjalistyczny sprzęt, a także na turnusy rehabilitacyjne, na które brakuje funduszy. Prosimy Was o pomoc. Kochani nigdy tego nie robiliśmy zawsze to My pomagaliśmy bardziej potrzebującym, a ze swoimi problemami zmagaliśmy się sami. Teraz prosimy o symboliczną pomoc, wpłatę aby móc zakupić sprzęt, ortezy i móc intensywnie ćwiczyć na turnusach rehabilitacyjnych.” – apelują bliscy Lenki za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Dziewczynka przebywa właśnie na dwutygodniowym turnusie rehabilitacyjnym w Uzdrowisku Uniejów Park, dzięki uprzejmości p. Pawła Czarneckiego, dyrektora obiektu. Skądinąd wiemy, że mała pacjentka ma zamiar osobiście pojawić się na Pikniku, na który póki co, zaprasza Was wszystkich na łamach facebookowego wydarzenia: Lenka zaprasza na Piknik. Pomoc w leczeniu dziewczynki zaproponowali również Państwo Katarzyna i Zbigniew Minkiewicz, zapraszając Lenkę wraz z rodzicami na bezpłatne sesje tlenowe w Normobarii Uniejów!

 

Każdy kto chce wesprzeć Lenkę oraz jej rodziców w nierównej i bardzo kosztownej walce o normalne życie, zdecydowanie powinien zjawić się w najbliższą sobotę w Felicjanowie. Alernatywą dla ludzi dobrego serca, którzy nie będą mieli tej przyjemności –  bawić się z nami na Charytatywnym Pikniku – pozostaje aktywność na otwartej grupie facebook Licytacje dla Lenki. Założona w sierpniu br. publiczna grupa liczy już blisko 600 członków. Za pośrednictwem platformy można licytować przedmioty oraz usługi, a także samemu przekazać coś na aukcję, z której całkowity zysk powędruje do rodziców Lenki.

Jest jeszcze inna forma pomocy. To internetowa zbiórka pieniędzy za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Na stronie poświęconej naszej 4-letniej bohaterce znajduje się między innymi: dramatyczny apel rodziny Lenki, zdjęcia dziewczynki oraz informacja, jak wesprzeć jej dalsze leczenie. Korzystając z linku: Na ortezy i rehabilitację mogą Państwo dowolną kwotą zasilić zbiórkę zweryfikowaną przez administrację portalu. W chwili obecnej udało się zebrać prawie 13,5 z 30-tu tysięcy złotych. Internetowa kwesta będzie aktywna jeszcze przez 3 tygodnie!

(MB)