Dekada działalności Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Czepowie

W tym roku mija 10 lat, odkąd mury czepowskiego dworku stały się spokojną przystanią dla niepełnosprawnych mieszkańców powiatu poddębickiego. Korzystając z okazji nadejścia okrągłej rocznicy, dyrekcja, pracownicy oraz podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Czepowie przygotowali uroczystą galę, aby mijająca dekada na długo pozostała w pamięci osób związanych z działalnością ośrodka. Jubileuszowe obchody zaplanowano na najbliższy piątek, 17 maja br., w Czepowie.

To wydarzenie jest – bez wątpienia – doskonałą okazją do świętowania, ale to także okoliczność sprzyjająca podsumowaniu minionych 10 lat działalności PŚDS w Czepowie.


Program uroczystości:
10:00 – Uroczyste otwarcie, przemówienia zaproszonych gości
10:30 – Wręczenie pamiątkowych medali
10:45 – Występ uczestników PŚDS w Czepowie
11:00 – Występ Roberta Moskwy, aktora serialu TVP pt.”M jak miłość”
11:15 – Pokaz karate w wykonaniu uczestników PŚDS w Czepowie
11:30 – Zwiedzanie parku i ośrodka
12:00 – Prezentacja
12:30 – Grill i wspólna zabawa na powietrzu
14:00 – Zakończenie uroczystości


Podczas obchodów czynny będzie „ogródek sportowy”, w którym uczestnicy z naszego i zaprzyjaźnionych ośrodków będą mogli spróbować swoich sił w zaproponowanych konkurencjach i zabawach sportowo-rekreacyjnych. Ponadto, „wolny mikrofon” dla każdego, kto będzie chciał zaśpiewać, stół biesiadny i inne niespodzianki. Liczymy na wielu gości i wspaniałą zabawę.

Obchody 10-lecia PŚDS w Czepowie objęli patronatem Starosta Powiatu Poddębickiego – Pani Małgorzata Komajda oraz Burmistrz Miasta Uniejów – Pan Józef Kaczmarek.

Organizatorzy zaprosili do wzięcia udziału w uroczystości m.in.: Senatora Przemysława Błaszczyka, Posła na Sejm RP Piotra Polaka, Wojewodę Łódzkiego, Marszałka woj. łódzkiego, dyrektora Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej, dyrektorów RCPS w Łodzi i PCPR w Poddębicach, radnych Rady Powiatu Poddębickiego, burmistrzów oraz wójtów gmin współpracujących, naczelników, kierowników i dyrektorów zaprzyjaźnionych ŚDS, WTZ, DPS, MOPS, GOPS oraz – rzecz jasna – rodziców i bliskich podopiecznych Domu w Czepowie.

O patronat medialny poproszeni zostali: TVP Łódź, Dziennik Łódzki, Echo Turku, kwartalnik „W Uniejowie”, oraz dwumiesięcznik „Uniejowskie strony”.