„Dzieci rodzą się ze skrzydłami, a nauczyciele pomagają im je rozwinąć” – Dzień Edukacji Narodowej w gminie Uniejów

Datę 14 października znają chyba wszyscy… Właśnie w tym dniu we wszystkich placówkach oświatowych w Polsce obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, a więc święto wszystkich nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.

W Dniu Nauczyciela, bo tak potocznie mówi się o dzisiejszym święcie, społeczność uczniowska okazuje swoim pedagogom wdzięczność za codzienny trud, ich poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

Wierni tradycji pozostali również uczniowie szkół podstawowych w naszej gminie. W podstawówkach w Uniejowie, Wieleninie i Wilamowie odbyły się uroczystości, podczas których w kierunku nauczycieli popłynęło wiele serdeczności.

Dzieciaki przygotowały humorystyczne scenki z życia szkoły, a także piosenki i tańce. Nie mogło zabrakło też pachnących kwiatów, serdecznych uśmiechów i ciepłych słów. W każdej ze szkół zadbano o to, aby w tym szczególnym dniu nauczyciele poczuli się naprawdę wyjątkowo. Uroczystości wywołały uśmiech na twarzach zarówno nauczycieli, jak i pozostałych uczestników spotkania.

Swoje uznanie dla wszystkich pracowników szkół okazali także przedstawiciele rodziców, akcentując szczególną rolę nauczycieli w życiu młodych ludzi. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Uniejowie na ręce dyrektora złożyła symboliczny kwiatek.

Dzień Edukacji Narodowej to dobry moment, aby Dyrekcja poszczególnych placówek w szczególny sposób podziękowała wyróżniającym się nauczycielom oraz pracownikom obsługi. Zwracając się do wszystkich nagrodzonych dyrektorzy dziękowali im za podejmowane starania w kształtowanie wizerunku szkoły i odpowiedzialne, pełne zaangażowania wykonywanie podejmowanych zadań. Życzyli im też wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

Wspólne spotkania stały się też okazją do przeprowadzenia innych, niezwykle ważnych ceremonii i wydarzeń.

W pamięci uczniów klas pierwszych z Wilamowa i Wielenina dzisiejszy dzień na długo pozostanie w pamięci także z innego powodu: dzieci zostały oficjalnie przyjęte do grona uczniów szkoły. Wiele emocji przyniósł im moment pasowania wielkim piórem przez Dyrektora Szkoły.Przejęte, a zarazem dumne pierwszaki, głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki.

Szkoła Podstawowa w Wilamowie:

 

Szkoła Podstawowa w Wieleninie:

Z kolei dzieci z Uniejowa postanowiły przypomnieć wszystkim zgromadzonym o zbliżającym się Dniu Papieskim. Przy­toczyły one wciąż ak­tu­al­ne myśli Jana Pawła II oraz zaśpiewały kilka piosenek, a na koniec zaprosiły do wspólnego odśpiewania „Barki” – ulubionej pieśni papieża Polaka.

Wrażeń było dzisiaj co nie miara! Z pewnością każdy, kto uczestniczył w szkolnych uroczystościach, nieważne, czy to w Wieleninie, Wilamowie, czy Uniejowie, na długo pozostanie zachwycony tym, co dziś zobaczył i usłyszał…

A.Ol.