Ferie w Uniejowie: baseny, lodowisko, zajęcia w MGOK i warsztaty artystyczne

Jeszcze tylko kilka dni dzieli uczniów uczęszczających do szkół z terenu województwa łódzkiego do ferii zimowych. W związku z powyższym, publikujemy propozycję zajęć, przygotowaną przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury oraz Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Uniejowie, we współpracy z filiami bibliotek w Wilamowie i Rożniatowie, spółką komunalną „Termy Uniejów” oraz operatorem lodowiska w Uniejowie.

Tańsze baseny i lodowisko

Zaczniemy od propozycji partnerów akcji zimowej Ferie 2019, ponieważ oferta „Term Uniejów” i operatora lodowiska, zlokalizowanego w pobliżu kompleksu obowiązuje przez cały okres ferii w Łódzkiem, w dni powszednie (z wyłączeniem sobót i niedziel).

W dniach 11-15 lutego oraz 18-22 lutego „Termy” zapraszają na basen dzieci i młodzież z terenu gminy Uniejów. Za okazaniem legitymacji szkolnej lub dowodu osobistego, w godzinach 10.00 – 16.00, w kasie naliczony zostanie rabat 60% do każdego biletu.

Podobnie będzie w przypadku lodowiska, gdzie oferta ferii zimowych obowiązuje w tych samych terminach jak wyżej. Wstęp na lodowisko dla dzieci i młodzieży z terenu gminy będzie bezpłatny, ale jeśli nie korzystamy z własnych łyżew, wypożyczenie ich na miejscu kosztuje 5 zł. Tu również należy okazać się legitymacją lub dowodem. Bezpłatne wejście na łyżwy w ramach ferii obowiązuje w godz. 10.00 – 15.30.

 

Zajęcia w domu kultury

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury postawił na różnorodność – każdy znajdzie coś dla siebie. Zajęcia w siedzibie MGOK-u przy ul. Targowej odbywają się w pierwszym i drugim tygodniu ferii. W poniedziałek (11.02) o godz. 10.00 odbędzie się Otwarty Turniej Szachowy. Fanów gier – zarówno planszowych jak i gier na konsoli – zapraszamy w czwartek (14.02) już od godz. 9.00. A jeśli wolicie taniec, warsztaty HIP-HOP (piątek 15.02) będą dla Was idealne.

We wtorek (12.02) odbędą się warsztaty garncarskie, natomiast w środę (13.02) o godz. 9.00 warsztaty kreacji bohatera fikcyjnego i o godz. 11.15 warsztaty komiksu. O szczegółach dotyczących wtorkowych i środowych zajęć będą informować oddzielne plakaty, dlatego zachęcamy do śledzenia aktualności na naszej stronie, gdzie będą zamieszczane kolejne materiały dotyczące Ferii 2019.

Dodatkowo, w drugim tygodniu MGOK organizuje 16. edycję Gminnego Festiwalu Piosenki dla dzieci i młodzieży. Na próby uczestników otwarte dla publiczności zapraszamy w środę, a na sam konkurs – w czwartek.

 

Warsztaty w bibliotece

Program drugiego tygodnia ferii realizuje Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna, która w swojej ofercie ma warsztaty artystyczne dla dzieci w różnym wieku. Poniedziałkowe (18.02) „zabawy z rękodziełem” są dedykowane uczniom powyżej 7 lat. Uczestnicy przygotują na nich drzewka i inne ozdoby wielkanocne. Na zajęcia bez ograniczeń wiekowych zapraszamy w piątek (22.02) na godz. 11.00. Z kartonowych pudeł dzieci przygotują zwierzaki oraz pojemniki na przybory szkolne – będzie jak znalazł po powrocie do szkoły. Zajęcia w środę (20.02), także bez ograniczeń wiekowych uczestników, poprowadzi p. Maria Pastwińska z biblioteki w Wilamowie.

Zajęcia warsztatowe, w zależności od liczebności grupy, będą odbywać się w bibliotece albo na Sali OSP Uniejów (w tym samym budynku). Organizatorzy proszą, aby chęć udziału zgłaszać wcześniej telefonicznie pod nr tel. 63 28-88-077. Wszystkie potrzebne przybory i materiały na zajęcia zapewnia biblioteka.

 

Pełny rozkład zajęć na dwa tygodnie ferii w Uniejowie jest zawarty na zamieszczonym plakacie: