„Gramy o przyszłość – wejdź do gry” podczas IV Forum Inteligentnego Rozwoju w Uniejowie. Już w listopadzie.

Inwestycje w innowacje stają się obecnie koniecznością, by przetrwać na rynku. A gdzie rodzą się innowacje? Jak je zastosować w praktyce gospodarczej? Na te i wiele innych pytań będą szukali odpowiedzi uczestnicy czwartej edycji Forum Inteligentnego Rozwoju – unikalnego wydarzenia gospodarczego poświęconego innowacjom i inwestycjom, które przełożą się na zrównoważony rozwój życia w oparciu o inteligentne specjalizacje.

 

Gdzie i kiedy?

Międzynarodowe Forum Inteligentnego Rozwoju to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w skali kraju. Wydarzenie będzie miało miejsce już wkrótce, 28-29 listopada w Aparthotelu „Termy Uniejów”. Forum to międzynarodowa debata z udziałem branżowych liderów, innowatorów i inwestorów oraz platforma do wymiany doświadczeń i wiedzy na linii nauka – biznes – samorząd. Tegoroczna edycja poświęcona będzie nowym technologiom, innowacjom, wynalazkom i nowatorskim inwestycjom, które z biegiem lat zmieniają nasz kraj.

 

Uczestnicy wydarzenia

Tegoroczny program przewiduje dyskusje zaplanowane w trzech formułach: dyskusjach panelowych, warsztatach tematycznych i debatach. W wydarzeniu wezmą udział politycy – premier Jerzy Buzek, reprezentanci spółek Skarbu Państwa, członek zarządu PKP S.A. Małgorzata Zielińska, przedsiębiorcy – wizjonerzy, m.in. Adam Rozwadowski, założyciel trzeciego pod względem przychodów prywatnego centrum medycznego ENEL-MED, tworząc dzięki środkom i staraniom własnym ponad 4000 miejsc pracy czy Marian Lubieniecki. prezes zarządu General Electric Company Polska Sp. z o.o.

Na tematy związane z ochroną własności intelektualnej i patentowania, swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą przedstawiciele najbardziej renomowanych kancelarii prawnych – między innymi europejski rzecznik patentowy Marek Łazewski z kancelarii LDS Łazewski Depo i Wspólnicy Sp. k. czy prof. Krystyna Szczepanowska-Kozłowska z kancelarii Allen&Overy, A.Pędzich Sp.k.

 

Gośćmi specjalnymi Forum Inteligentnego rozwoju będzie dziennikarz Marcin Prokop oraz premier Jerzy Buzek.

Nie zabraknie również utalentowanych polskich naukowców, których projekty mogą w przyszłości zrewolucjonizować różne dziedziny życia. Na Forum pojawią się krajowi i zagraniczni eksperci, którzy obcują z innowacjami w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie czy Islandii. 28 listopada odbędzie się panel polsko – islandzki „Uniejów i Grindavik – jak wykorzystujemy energię geotermalną”, natomiast podczas wieczornej gali przedstawicie islandzkiego samorządu i władz Uniejowa podpiszą umowę partnerską, która przypieczętuje nawiązaną w ubiegłym roku współpracę.

Swoim podejściem do wspierania innowacji podzieli się w czasie wydarzenia Brock Dickinson, rezydent wykonawczy z Uniwersytetu Waterloo w Kanadzie. Głos zabiorą również osoby, które obcują z nowymi technologiami w Dolinie Krzemowej – Jowita Michalska, prezes Fundacji Digital University oraz Tomasz Kołodziejak, odpowiedzialny za rozwój nowych technologii w Samsungu.

 

Gala Polskiej Nagrody i Gala Liderów

W ramach Forum tradycyjnie odbędzie się Gala Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju. 28 listopada poznamy Laureatów czwartej edycji Nagrody. Organizatorzy wyróżnią najbardziej innowacyjne projekty i nowatorskie inwestycje, przekładające się na rozwój polskiej i globalnej gospodarki. 29 listopada z kolei odbędzie się Gala Liderów Inteligentnego Rozwoju, którą poprowadzi Marcin Prokop, a na której zostaną wręczone wyróżnienia honorowe Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju oraz nagrody główne w wybranych kategoriach nagrody. Jednym z laureatów honorowej nagrody jest w tym roku Wisła Kraków w kategorii „Innowacje społeczne”.

Głównym organizatorem i inicjatorem Forum jest Centrum Inteligentnego Rozwoju, współorganizatorami: Grupa Eurokreator T&C oraz Miasto i Gmina Uniejów. Ten ostatni wybór nie jest przypadkowy – gmina Uniejów wyróżnia się na tle innych polskich samorządów, od wielu lat wielokrotnie zajmując czołowe miejsca w ogólnokrajowych rankingach gmin. Jest liderem w zakresie wielkości pozyskiwanych fundusz unijnych i dynamiki rozwoju gminy. Liczne prestiżowe nagrody i wyróżnienia przyznawane gminie, jej władzom i inwestycjom turystycznym współfinansowanym ze środków unijnych świadczą o tym, że Uniejów idzie w dobrym kierunku. Patronami honorowymi tegorocznego wydarzenia są między innymi: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Energii, Ministerstwo Cyfryzacji, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju czy Urząd Patentowy.

 

Zapisy na udział w Forum

Rejestracja i pełne informacje na temat wydarzenia znajdują się na: www.irforum.pl Zachęcamy do rejestracji na wydarzenie. Udział w panelach dyskusyjnych Forum jest bezpłatny.

Istnieje również możliwość udziału w Forum w ramach biletu rozszerzonego, który obejmuje udział w Gali Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju i Gali Liderów Inteligentnego Rozwoju, w uroczystym bankiecie i koncercie na zakończenie wydarzenia, dostęp do strefy catering oraz wstęp do kompleksu basenowego „Termy Uniejów”. Bilety rozszerzone są bezpłatne dla osób reprezentujących media, startupy, administrację publiczną, samorządową, organizacje pozarządowe oraz organizacje pożytku publicznego.

(A.Ow.)