Gwiazdy dla Ziemi wystąpiły w Uniejowie

W weekend 8-9 czerwca na gościnnej plaży nad Wartą tuż obok Term Uniejów czekało nas wiele atrakcji w specjalnie przygotowanych strefach. Podobnie jak rok temu punktem kulminacyjnym Festiwalu był wielki Koncert Telewizyjny „Gwiazdy dla Ziemi” transmitowany „na żywo” przez Telewizję Polsat. Koncert rozpoczął się w niedzielę o godzinie 20.00. Wystąpili  w nim: Piotr Cugowski, Future Folk, Grzegorz Hyży, InoRos, Kayah, Kasia Kowalska, Beata Kozidrak i Bajm, LemON, Liber, Andrzej Piaseczny, Maryla Rodowicz, Stachursky. Koncert poprowadzili Ola Szwed i Krzysztof Ibisz oraz Kabaret ParaNienormalni.

EARTH FESTIVAL to nowoczesny i multimedialny festiwal, który oprócz rozrywki i ogromnej dawki pozytywnej energii ma także do przekazania ważne przesłanie: chcemy uświadomić coraz bardziej widocznie postępującą degradację życia na Ziemi i relacji międzyludzkich, ocieplanie klimatu, brak wody, wycinanie lasów, wymieranie gatunków, zanieczyszczenie, wzrost konfliktów i agresji między ludźmi oraz wpływ każdego z nas na ten stan rzeczy. To okazja, by w ramach EARTH FESTIVAL nie tylko miło spędzić czas, ale także spotkać się z ludźmi, którzy pragną coś zmienić i przyczynić się do poprawy jakości naszego środowiska i nas samych. To szansa na wymianę doświadczeń i pomysłów, na wzajemne inspiracje i dzielenie się pozytywną energią tysięcy uczestników.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w dniach 07-08 lipca 2018 roku w Uzdrowisku Termalnym Uniejów i przyciągnęła do Uniejowa, podobnie jak w ubiegłą niedzielę, tysiące miłośników dobrej zabawy z wielu okolicznych miast i widzów przed telewizory.