Indianie z mnóstwem atrakcji przy „Termach”

W najbliższy weekend już po raz dziewiąty zapraszamy do Uniejowa na „Indiańskie Lato: Święto Alei im. Sat-Okha”. 11 i 12 sierpnia na placu przed kompleksem termalno-basenowym będzie czekało na Państwa mnóstwo atrakcji.

Organizatorzy zapraszają do wioski indiańskiej, która stanie przy „Termach Uniejów”. Jeżeli jeszcze dotąd nie mieli Państwo okazji, warto odwiedzić to miejsce i przyjrzeć się jak wyglądało życie Indian Ameryki Północnej, w jaki sposób powstaje tradycyjne tipi i co mieści się w jego wnętrzu. Zarówno w sobotę jak i niedzielę zapraszamy do wspólnej zabawy od godziny 13:30. Na „blade twarze” będą czekały pokazy tańca POW WOW, gry i zabawy dla dzieci oraz konkursy z udziałem publiczności.

W sobotę mocnym punktem programu będzie „Konfederacja Tomahawki i Muszkiety”, która zabierze widzów podróż do osiemnastowiecznej Ameryki Północnej. Zobaczymy wtedy m.in.: potyczkę pomiędzy Indianami i patrolem piechoty kontynentalnej z użyciem broni palnej i białej, pokaz wojskowego szpitala polowego oraz medycyny indiańskiej, musztry żołnierzy kontynentalnych, pokaz mody historycznej, indiańskiej i kolonistów. Będziemy także świadkami pojedynku na strzały pomiędzy Indianinem i żołnierzem. Posłuchamy także opowieści o życiu codziennym Indian Leśnych.

Jeżeli ktoś w sobotę przegapi pokaz indiańskiej gry lacrosse, będzie miał kolejną szansę w niedzielę. Prezentacja w wykonaniu zespołu Ravens z Łodzi otworzy drugi dzień Indiańskiego Lata. To dobry dzień na wizytę dla fanów militariów, ponieważ kolejnym punktem niedzielnego programu jest demonstracja broni z Dzikiego Zachodu.

W sąsiedztwie wioski indiańskiej, podczas jarmarku rękodzieła indianistycznego będzie można kupić pamiątki: biżuterię, broń, odzież, a także płyty zespołów muzyki andyjskiej („Los Companieros”) i meksykańskiej („Mariachi Los Amigos”), które koncertami na żywo zakończą zarówno pierwszy jak i drugi dzień indiańskiego święta.