Jaki był VIII Uniejowski Festiwal Smaków?

W ciągu całego roku w Uniejowie jest tylko jeden weekend, podczas którego w miejscowych restauracjach panuje nieco inna niż zwykle atmosfera. Do naszego miasta przyjeżdża spore grono turystów z różnych zakątków Polski, aby zjeść coś fajnego, może nawet zaskakującego, a i mieszkańcy często rezygnują z gotowania obiadu i pospiesznie zmierzają w kierunku obiektów gastronomicznych. Wszystko to dzięki wyjątkowemu wydarzeniu, jakim jest Uniejowski Festiwal Smaków.

W miniony weekend odbyła się jego już ósma edycja. Tym razem o główną nagrodę w konkursie – „Lilię Smakosza” – ubiegało się osiem lokali. Każdy z nich przygotował danie główne, którego obowiązkowym składnikiem była cukinia. Kucharze z tego jesiennego warzywa wyczarowali niesamowite potrawy. Pojawiło się risotto, placuszki, leczo i roladki. Cukinia świetnie komponowała się zarówno z rybą, jak i mięsem wieprzowym, a i ciecierzyca okazała się trafionym pomysłem.

Jeśli chodzi o desery, postawiliśmy na gruszkę. Wybór był słuszny, bo i tu wszyscy zostaliśmy bardzo miło zaskoczeni. Restauracje zaserwowały siedem słodkich posiłków w przeróżnych odsłonach. Naszemu owocowi towarzyszyły m.in. lody, karmel, mango, a nawet szpinak. Ciekawymi elementami deserów były także dekoracje z pysznych jadalnych kwiatów.

Festiwalowe potrawy w tegorocznym wydaniu Festiwalu oceniała zwyciężczyni telewizyjnego programu kulinarnego „Masterchef” – Aleksandra Juszkiewicz.

Olę zachwyciło nasze miasteczko, a także panująca w nim atmosfera. Podczas odwiedzania poszczególnych lokali na bieżąco opisywała swoje wrażenia, te kulinarne, ale nie tylko… Zajrzyjcie na profil Oli na Instagramie: https://www.instagram.com/olajuszkiewicz_masterchef/

 

Wszystkim obiektom gastronomicznym, które zechciały nas ugościć swoimi festiwalowymi pomysłami, bardzo bardzo dziękujemy. Jak zawsze stanęliście na wysokości zadania. Było mega smacznie…

A.Ol.

 

A teraz zobaczcie, jak przebiegał VIII Uniejowski Festiwal Smaków.