Jasełka w Spycimierzu

Kiedy zbliżają się święta Bożego Narodzenia w Publicznej Szkole Podstawowej w Spycimierzu trwają przygotowania do Jasełek, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń naszej małej szkoły. Tak było i tym razem.

W ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną, zebrali się w szkole zaproszeni goście i rodziny naszych uczniów. A dzieci skupione wokół betlejemskiej stajenki, wierszem i kolędą przekazały zebranym radosną nowinę. Po występie dyrektor szkoły złożyła przybyłym świąteczne życzenia prosząc, aby zanieśli je do swoich domów i swoich bliskich. Przy dźwiękach melodii najpiękniejszych polskich kolęd wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie świąteczno – noworoczne życzenia.

Dzieci jak co roku, tak i tym razem zaprezentowały scenkę z narodzin Jezusa parafianom, którzy 6 stycznia uczestniczyli we mszy świętej o godz. 11.30 w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Spycimierzu. W jasełkach brały udział wszystkie dzieci, które uczęszczają do naszej spycimierskiej szkoły. Dziękujemy rodzicom, którzy przygotowali piękne stroje. Podziękowania także dla księdza proboszcza za współpracę pomiędzy szkołą i parafią.

Marianna Polasińska

fot. dzięki uprzejmości p. Agaty Górki