Konkurs plastyczny pt. „Moje uzdrowisko” rozstrzygnięty

Podajemy wyniki ogólnopolskiego konkursu pt. „Moje uzdrowisko”.

Konkurs jest jednym z elementów projektu pt. „Uzdrowiska przyjazne przyrodzie”, który realizuje Gmina Uniejów w ramach nagrody zdobytej w konkursie Eko Hestia Spa w 2016 r.

Konkurs plastyczny skierowany był do najmłodszych mieszkańców polskich uzdrowisk i był podzielony na dwie kategorie: „Uzdrowiska Polski” – dla uczniów uzdrowisk w Polsce oraz  „Uniejów – Uzdrowisko Termalne” – dla uczniów szkół z terenu gminy Uniejów.

W czasie trwania konkursu, tj. od 27.10.2017 r. do 31.01.2018 r. wpłynęło łącznie 98 prac, z których wszystkie były zgodne z regulaminem konkursowym.

W kategorii „Uzdrowiska Polski” przesłano łącznie 72 prace dotyczących dziesięciu uzdrowisk: Kudowa-Zdrój, Polanica-Zdrój, Wysowa-Zdrój, Nałęczów, Ustka, Ustroń, Długopole-Zdrój, Wieniec-Zdrój, Busko-Zdrój oraz Goczałkowice. Nagrodzonych zostało 20 prac.

W kategorii „Uniejów – Uzdrowisko Termalne” wykonano łącznie 26 prac dotyczących uzdrowiska Uniejów. Nagrodzonych zostało 10 prac, zaś pozostałych 16 zostało wyróżnionych za udział w konkursie.

Prace zostały poddane ocenie przez komisję konkursową. Zgłoszenia oceniono według następujących kryteriów:

  1. walory estetyczne wykonanych prac, kreatywność i pomysłowość,
  2. nakład pracy ucznia, czasochłonność wykonania pracy,
  3. zgodność pracy z tematem konkursu,
  4. wskazanie na walory i atrakcje miejscowości uzdrowiskowych,
  5. przedstawienie uzdrowisk jako przyjaznych środowisku okiem najmłodszych mieszkańców gmin i miejscowości uzdrowiskowych.

Szczegółowe wyniki konkursu znajdują się w pliku zamieszczonym tutaj.

Zapraszamy do obejrzenia galerii nagrodzonych prac konkursowych.

Nagrodą dla laureatów konkursu oraz upominkami wyróżniającymi pozostałych uczestników uczęszczających do szkół w Uniejowie są upominki rzeczowe w postaci materiałów dydaktycznych nt. ochrony przyrody.

Nagrodą dla laureatów konkursu uczęszczających do szkół w miejscowościach uzdrowiskowych w Polsce są vouchery pobytowe w Uniejowie o wartości 300 zł każdy do wykorzystania na zasadach przedstawionych bezpośrednio laureatom w momencie przekazania nagrody.

Wszystkim Uczestnikom konkursu, a przede wszystkim Laureatom dziękujemy za zainteresowanie i zaangażowanie oraz gratulujemy inwencji twórczej i kreatywności.