„Maleńka przyszła miłość” – Jasełka wystawione przez przedszkolaki

W niedzielę 13 stycznia w Kolegiacie Uniejowskiej, grupa utalentowanych 6-latków z Przedszkola Miejskiego w Uniejowie przedstawiła Jasełka pod kierunkiem nauczycielki Wioletty Gralka.

Przedstawienie odbyło się zaraz po niedzielnej mszy dla dzieci o godz. 10.30, dzięki uprzejmości proboszcza ks. infułata Andrzeja Ziemieśkiewicza. W pięknej scenerii świątecznie udekorowanej świątyni, wśród blasku świec i choinek, mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem odgrywali scenki z Narodzenia Pańskiego, prezentując swoje talenty aktorskie i wokalne. Odtworzenie tej szczególnej nocy sprzed 2000 lat zostało widzom przybliżone przez małych aniołków, skromnych pastuszków i wreszcie trzech Mędrców ze Wschodu.

Sceny przeplatające się z pięknymi kolędami i pastorałkami oraz tańcami aniołów i pasterzy, wprowadzały publiczność w klimat betlejemskiej nocy i oddawały doskonale przesłanie, jakim jest miłość, poszanowanie bliźniego i radość z narodzin maleńkiego Jezusa. Występ bardzo spodobał się licznie zgromadzonej w świątyni publiczności, która gorąco oklaskiwała małych wykonawców. W niejednym oku pojawiła się pewnie łza wzruszenia.

Spotkanie podsumował ksiądz Infułat, kierując w stronę małych aktorów zestaw serdecznych podziękowań oraz wyrazów uznania, podkreślając tym samym wagę tego artystycznego wydarzenia. Po mszy na  małych aktorów czekała słodka niespodzianka.