Międzynarodowe Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0

Wczoraj na zamku w Uniejowie oficjalnie otworzono trzecią edycję prestiżowego wydarzenia gospodarczego poświęconego nowym technologiom, innowacjom, wynalazkom i nowatorskim inwestycjom.

MFIR 3.0 UNIEJÓW

Międzynarodowe Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0 Uniejów trwać będzie od 18 do 20 października 2018 r. Jest to trzecia edycja największego w Polsce wydarzenia poświęconego w tak dużym stopniu funduszom unijnym, wynalazkom, polskiej pozycji w strukturach europejskich, a przede wszystkim polskim krajowym i regionalnym specjalizacjom. Misją wydarzenia jest stworzenie przestrzeni w której wymienią swoje doświadczenie oraz wiedzę przedstawiciele trzech obszarów: nauki, biznesu i samorządu.

Organizatorzy

Organizatorem MFIR 3.0 Uniejów jest Centrum Inteligentnego Rozwoju – instytucja zajmująca się kompleksowym wsparciem i profesjonalną promocją przedstawicieli samorządu, biznesu i nauki, które charakteryzuje innowacyjność.

Gospodarzem tegorocznego forum jest gmina Uniejów. Jak zaznaczył Tomasz Dziedzic – przedstawiciel Centrum Inteligentnego Rozwoju, wybór nie był przypadkowy, ponieważ Uniejów jest wzorem niewiarygodnie szybko rozwijającej się gminy. Swojej  radości z organizacji trzeciego forum w Uniejowie nie krył, podczas konferencji prasowej w maju bieżącego roku, burmistrz Józef Kaczmarek. Podkreślił, że samorząd stara się, aby wszystkie realizowane na terenie gminy inwestycje miały charakter nowoczesny i innowacyjny.

Uczestnicy wydarzenia

Międzynarodowe Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0 w Uniejowie  zgromadzi 1000 branżowych liderów – innowatorów i inwestorów, którzy podczas wydarzenia pochwalą się swoimi osiągnięciami oraz wymienią się wiedzą i doświadczeniami na linii nauka – biznes – samorząd.

Wśród uczestników – firm, prezentujących innowacyjność swojej oferty na forum, z przedsiębiorstw działających na terenie gminy Uniejów, pojawi się m.in. K-FLEX  POLSKA z Wielenia. Na stoisku promocyjnym pokażą sposoby na oszczędzanie energii przy pomocy produkowanych w firmie materiałów. Dodatkowo, jako producent materiałów akustycznych, doradzą w jaki sposób można chronić słuch.

Jeżeli chodzi o prelegentów występujących w imieniu przedsiębiorstw działających na lokalnym rynku, z prezentacją pojawią się również Geotermia Uniejów im. S. Olasa w Uniejowie oraz P.G.K. Termy Uniejów Sp. z o.o. w Uniejowie. Pierwsza z firm, mimo iż znana jest przede wszystkim z działalności grzewczej na terenie miasta, jako dystrybutor tutejszej wody geotermalnej, pochwali się wynikami prac nad kolejnym produktem regionalnym. Po „Ogórku Termalnym z Uniejowa” czas na wyjątkowe algi, hodowane w ekstremalnych warunkach, jakie stwarzają uniejowskie źródła. Pierwsze wzmianki na ten temat pojawiły się m.in. w 40-tym numerze „Echa Turku”, do którego Państwa odsyłamy. Również „Termy Uniejów” będą promować swoje innowacyjne kosmetyki, produkowane na bazie wody termalnej. Pozostałe kwestie poruszające szerokie spektrum działalności „Term” poznamy dopiero na forum.

Międzynarodowe Forum Inteligentnego Rozwoju w Uniejowie to impreza branżowa, przeznaczona dla przedsiębiorców, naukowców, wyspecjalizowanych mediów oraz osób związanych z działalnością samorządów. Wstęp na teren  obiektów, w których odbywa się forum jest płatny – informacje na temat pakietów uczestnictwa oraz możliwości ich zakupu znajdują się na stronie organizatora (www.iforum.pl).

Program MFIR 3.0 Uniejów

Podczas Forum odbędzie się 25 konferencji z udziałem 150 prelegentów i  1000 branżowych liderów. Pierwszy dzień, czwartek, upłynie pod hasłem bardzo bliskim dla Uniejowa: „Perspektywy rozwoju odnawialnych źródeł energii  – wyzwanie nowoczesnej  gospodarki”. Debata zostanie przeprowadzona we współpracy z Pulsem Biznesu. Pojawi się również dyskusja na temat kondycji gospodarki w dobie czwartej rewolucji przemysłowej oraz dyskusje na temat kształtowania się potencjalnego rynku i możliwości stymulowania transferu technologii.

Forum towarzyszyć będzie również debata poświęcona przyszłości Polski w UE, unijnemu budżetowi i rozwojowi gospodarczemu naszego kraju, opartemu o innowacyjne technologie w odniesieniu do innych państw, które wstąpiły do UE w XXI wieku.

Bardzo ciekawym wydarzeniem, zaplanowanym w ramach forum, będzie dwudniowy event „Discovery Days – Odkrywamy Polskie Wynalazki”. 19 i 20 października polscy innowatorzy zaprezentują 100 rozwiązań technologicznych, które mogą mieć przełomowe znaczenie dla rozwoju polskiej gospodarki. Na zwycięzców – autorów najlepszych wynalazków / technologii, czekają nagrody przygotowane przez Centrum Inteligentnego Rozwoju – wizerunkowe kampanie medialne o wartości od 50 do 150 tys. zł. W ramach Discovery Days odbędzie się także sesja ekspercka Urzędu Patentowego „Patent na Innowacyjną Polskę”, która znalazła się w ramach oficjalnych obchodów 100-lecia Urzędu pod patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy. W sobotę podczas uroczystej gali wręczone zostaną Polskie Nagrody Inteligentnego Rozwoju pod patronatem dr Alicji Adamczak – Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej. Laureatami tego prestiżowego wyróżnienia zostaną podmioty, które w swojej pracy  wykazują się nieustannym ukierunkowaniem na przyszłość.