Mieszkańcy bloków przy ulicy Mickiewicza wreszcie będą mieli nowy chodnik

Ostatniego dnia czerwca rozpoczął się długo wyczekiwany przez mieszkańców ulicy Mickiewicza 2 i 2A remont chodnika. Stan techniczny uliczki pozostawiał wiele do życzenia. Nawierzchnia drogi była stara, zniszczona i krzywa, nie wpływała korzystnie na bezpieczeństwo pieszych i bawiących się przy blokach dzieci.

Chodnik wreszcie doczekał się gruntownego remontu. Już wkrótce mieszkańcy bloków, a także wszyscy inni przechodnie, będą mogli chodzić po nowej nawierzchni, wykonanej z szaro-grafitowej kostki brukowej.

Przeprowadzenie prac jest możliwe dzięki zawartemu 20 maja br. porozumieniu pomiędzy Gminą Uniejów a Spółdzielnią Mieszkaniową „Tęcza” w Turku.

Wychodząc naprzeciw potrzebom uniejowian, gmina włączyła się w przedsięwzięcie i dokonała zakupu kostki – 421 m² w kolorze szarym oraz 108 m²  w kolorze grafitowym – co wystarczy na pokrycie ponad 500 m² chodnika. Całkowity koszt nabycia i dostawy kostki wyniósł 26 896,35 zł.

Z kolei Spółdzielnia Mieszkaniowa „Tęcza” zajęła się wszelkimi pracami mającymi na celu wykonanie nowego chodnika.

Zgodnie z planem zakończenie prac powinno nastąpić do trzeciego kwartału 2020 r.

Za sprawą współpracy obu instytucji piesi zyskają wygodny deptak. Jednocześnie poprawi się też estetyka okolicy, a przede wszystkim znacznie poprawi się komfort życia mieszkańców, którzy – mimo iż muszą liczyć się z chwilowymi utrudnieniami – nie kryją swojego zadowolenia, twierdząc, że wreszcie będzie u nich nie tylko ładnie, ale i bezpiecznie.

A.Ol.