Najpiękniejsze palmy w Wilamowie po raz 13-ty

Ponad 7 metrów miała w ubiegłym roku najwyższa palma wielkanocna, przyniesiona do kościoła w Wilamowie. Czy rekord zostanie pobity w następną niedzielę? Zachęcamy do współzawodnictwa i kibicowania!

Szanse na zwycięstwo mają nie tylko najwyższe palmy, zawsze doceniamy również pomysłowość uczestników i oryginalność kompozycji. Zapraszamy wszystkich Parafian przed niedzielną mszą! Im więcej będę mógł wręczyć nagród i dyplomów, tym lepiej,  bo to wszystko przecież na chwałę bożą! – zapewnia proboszcz parafii, ksiądz Bogusław Karasiński.

W przyszłą niedzielę będzie już 13 lat, odkąd parafianie biorą udział w plebiscycie na najpiękniejszą palmę. Inicjatorką konkursu była poetka, Maria Pastwińska, która także każdego roku zgłasza w nim swoją pracę.

Palmy w kościele p.w św. Wojciecha i Stanisława, staną przy bocznym ołtarzu. Można je będzie oglądać do końca kwietnia. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy przyjść z piękną palmą wielkanocną do kościoła w Wilamowie, oczywiście w niedzielę palmową, która w tym roku przypada 14 kwietnia, na południową mszę św. Konkurs zostanie rozwiązany bezpośrednio przed rozpoczęciem nabożeństwa. Na uczestników czekają nagrody oraz pamiątkowe dyplomy!