Narodowe Święto Niepodległości w Miejskim Przedszkolu w Uniejowie

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Dlatego też w piątek, 8 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, którą poprowadziły pani Wioletta Gralka i pani Marta Pajor. Dzieci z Miejskiego Przedszkola w Uniejowie od paru tygodni przygotowywały  się do tego ważnego wydarzenia. Przedszkolaki w tym dniu wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych.

Wszystkich zgromadzonych na uroczystości powitała Pani Dyrektor Przedszkola Romana Kozińska. Podczas występu, dzieci z grupy V wcieliły się w różne role: mali żołnierze deklamowali wiersz o 11 listopada, natomiast dziewczynki  w biało-czerwonych strojach pięknie wyrecytowały wiersze o symbolach narodowych. Wszystkie przedszkolaki z radością śpiewały piosenki o Ojczyźnie.

Dużą atrakcją okazał się fragment filmu „Święto Niepodległości”, wyświetlony na dużym ekranie, z którego dzieci dowiedziały się o marszałku Polski, Józefie Piłsudskim. Po krótkiej prezentacji postaci bohatera narodowego, został wspólnie odśpiewany w postawie „na baczność”, hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zostały obdarowane kolorowankami o tematyce patriotycznej oraz słodkościami.

Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych  „Małych Patriotów”.

Marta Pajor, Wioletta Gralka