Nasz Burmistrz po raz kolejny liderem regionu

Już po raz piąty na zlecenie „Pulsu Biznesu” przeprowadzono badanie mające na celu wyłonienie najlepszych samorządowych menadżerów. W województwie łódzkim po raz kolejny na pierwszym miejscu znalazł się Burmistrz Miasta Uniejów, Józef Kaczmarek.

Badanie dla „Pulsu Biznesu” wykonała firma ARC Rynek i Opinia. O wskazanie najlepiej zarządzających gminami w województwie poproszono samorządowców (nie mogli oni, rzecz jasna głosować na siebie). Respondenci brali pod uwagę cztery kryteria: dobre zarządzanie finansami gminy (w tym pozyskiwanie funduszy zewnętrznych), sprawne zarządzanie oświatą, inwestowanie w infrastrukturę i efektywne budowanie aktywności społecznej.  Wskazania miały nadaną różną rangę i zostały przetworzone zgodnie z przyjętymi przez firmę wskaźnikami.

Jeżeli chodzi o pierwszy wskaźnik, od lat jesteśmy w tym liderem, z nieocenioną rolą burmistrza Kaczmarka, oczywiście. Notatka na temat gminy potwierdza ten fakt – w specjalnym wydaniu „Pulsu Biznesu” przeczytamy m.in. o tym, że przy 20-milionowym budżecie, udało się dotychczas pozyskać na inwestycje ponad 200 mln zł. W tej tylko kadencji (ostatnie 2 lata) zrealizowaliśmy projekty za łączną kwotę aż 20 mln zł. Doceniony przez innych samorządowców z województwa łódzkiego, Burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek, wspomina w publikacji o dalszej pracy nad rozwojem uzdrowiska i wykorzystaniem uniejowskiej solanki w przemyśle spożywczym czy kosmetycznym.

Na kolejnych miejscach rankingu uplasowali się kolejno: Zbigniew Burzyński, Prezydent Kutna oraz Sławomir Chojnowski, Wójt Kleszczowa. Do lektury na temat rankingu zapraszamy na stronę Pulsu Biznesu: www.samorzad.pb.pl