„Nowa” stara szwalnia

Budynek na skrzyżowaniu ulic Ogrodowej i Kilińskiego zyska drugie życie. Od kilku tygodni trwa ożywienie i prace remontowe w obiekcie, w którym przez wiele lat działały m.in. firmy produkujące odzież takie jak: Próchnik czy Beroni.

Od kilku lat budynek stoi opuszczony. Niestety czas działał na niekorzyść obiektu, którego stan techniczny z roku na rok ulegał pogorszeniu. Ma on jednak ciekawą historię; mimo że kilkakrotnie zmieniały się firmy, który miały tam swoją siedzibę, łączyła jedna wspólna specyfikacja, czyli branża odzieżowa. Działały tu kolejno zakłady produkcyjne jak Spółdzielnia Pracy Poddębiczanka, łódzki Próchnik czy olsztyńskie Beroni.

Pojawienie się ekipy budowlanej w budynku i na placu do niego przylegającym zaciekawiło niejednego mieszkańca i zrodziło pytania o nową funkcję starej szwalni.
Jak informuje tablica informacyjna, która zamieszczona jest na ogrodzeniu, w budynku powstanie kolejny sklep sieci Pepco mający w swej ofercie odzież oraz artykuły dla domu. Wygląda na to, że branża odzieżowa jest przeznaczeniem tego obiektu.
Wg nieoficjalnych informacji otwarcie sklepu miałoby miejsce najwcześniej we wrześniu br.