Nowoczesna i przejrzysta – taka jest nowa strona kulinarny.uniejow.pl

Od niedawna działa nowa strona internetowa, która będzie przystępnym źródłem informacji o kulinarnym obliczu Uniejowa i o jego najważniejszym wydarzeniu – Festiwalu Smaków.

Idea powstania strony zrodziła się przy okazji kolejnej, szóstej edycji Uniejowskiego Festiwalu Smaków. To cykliczne i najważniejsze wydarzenie kulinarne miasta, które z roku na rok zyskuje coraz większą popularność i przyciąga coraz większe rzesze miłośników dobrej kuchni. Konkurs, którego motywem przewodnim są produkty lokalne, wpisuje się w aktualne trendy związane ze zdrowym trybem życia opartym na zbilansowanej diecie składającej się z jakościowych produktów, regularnym uprawianiu sportu o poszanowaniu dla środowiska naturalnego. Polacy przywiązują coraz większą wagę do jakości jedzenia, traktując je jako przyjemność, a nie konieczność. Konsekwencją tego trendu jest coraz prężniej rozwijający się rynek produktów regionalnych. Popularne kiedyś sformułowanie „dobre bo polskie” powoli ustępuje miejsca określeniu „dobre bo lokalne”, które jest już niemal tożsame z dobrą jakością i świeżością.

Jeśli chodzi o produkty lokalne, w Uniejowie ich nie brakuje. Niemal każda restauracja wykorzystuje produkty od lokalnych dostawców; co więcej, niektóre produkty, jak choćby słynny ogórek termalny, przygotowywane są na bazie wody termalnej. Dzięki temu kuchnia uniejowska jest nie tylko zdrowa i smaczna, ale również niezwykle oryginalna.

O wyjątkowości uniejowskiej kuchni regionalnej traktuje nowo powstała strona kulinarny.uniejow.pl. Zachęcamy do częstych odwiedzin strony, do śledzenia pojawiających się na niej aktualności. Możecie się Państwo zapoznać z ofertą produktów lokalnych, publikacjami oraz uzyskać informacje na temat Festiwalu Smaków, który odbędzie się już niebawem.

Witryna ma nowoczesną szatę graficzną, która w przystępny i przejrzysty sposób uwypukla najważniejsze materiały o tematyce kulinarnej związanej z naszym miastem.