Oddaj głos na Dworek w Uniejowie i pomóż zdobyć fundusze na modernizację obiektu!

„Nasz zabytek” to konkurs organizowany przez Fundację „Most the Most” dla każdego, kto chce pozytywnie wpływać na swoje otoczenie. Aby wziąć w nim udział należy zgłosić zabytek w naszej okolicy, któremu warto przywrócić dawny blask. Należy wypełnić ankietę, w której trzeba opisać funkcje, jakie spełnia obiekt obecnie oraz podać pomysł na jego wykorzystanie po otrzymaniu wygranej. A jest o co walczyć, bowiem do wygrania jest milion złotych, które zostanie przeznaczone na renowację. Dlatego zachęcamy Państwa do wypełnienia ankiety i otrzymanie szansy na zdobycie tak cennej nagrody.

Jak to zrobić? Podajemy poniżej instrukcję, jak wypełnić internetową ankietę. Potrwa to tylko kilka minut. Należy także dołączyć zdjęcia budynku M-GOK, wykonując je samemu lub pobierając zdjęcia ze strony lub fanpage Ośrodka Kultury: www.mgokuniejow.pl

Przykładowo wypełniona ankieta:

Kliknij tutaj i wypełnij: Ankieta.

Osoby, które potrzebują wsparcia przy wypełnieniu ankiety mogą również zadzwonić do Ośrodka Kultury pod numer tel. 63 28 88 164.

UWAGA!

Jeśli ktoś nie posiada dostępu do Internetu może zgłosić zabytek przez telefon 22 4755111 lub 517 884 088.

Dla ułatwienia podajemy propozycje odpowiedzi na dwa kluczowe pytania zawarte w ankiecie:

Dlaczego akurat ten zabytek zgłaszasz?

Późno klasycystyczny  dworek z 1845 roku znajduje się na terenie miasta Uniejów, przy ulicy Targowej. Jego właścicielami była rodzina Hofmajstrów, spokrewniona z Tollami dawnymi zarządcami Zamku Uniejowskiego. Dworek zbudowany jest na klasycznym planie prostokąta. Między drzwiami, a oknami poddasza znajduje się gzyms, na którym umieszczono datę powstania dworku. Po wojnie w budynku znajdował się Ośrodek Zdrowia, a później służył jako siedziba  GS Samopomoc Chłopska (znajdowały się tu pomieszczenia biurowe, magazyny i skupy). Do czasów współczesnych zachował się tylko w części układ pomieszczeń.

Po wyremontowaniu budynku od 1987 roku do dzisiaj w dworku znajduje się siedziba Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Uniejowie – centrum kultury w gminie Uniejów. Jego pomieszczenia zostały przysposobione na pracownie, sale prób zespołów muzycznych, biura, miejsca spotkań m.in stowarzyszeń, organizacji, UTW. Prowadzone są całoroczne warsztaty dla dzieci, młodzieży, dorosłych. W budynku znajduje się również Szkoła Muzyczna I stopnia.

Budynek, który, od 34 lat służy społeczności lokalnej na wiele sposobów wymaga modernizacji i dostosowania mi.in dla osób niepełnosprawnych, tak aby jak najwięcej osób – mieszkańców miasta i gminy mogło brać udział w każdej formie działalności kulturalnej.

W jaki sposób zabytek mógłby służyć Tobie i Twojej społeczności?

Od 34 lat w zabytkowym Dworku prowadzone są zajęcia artystyczne skierowane do wszystkich grup wiekowych. Od początku istnienia Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury jest ośrodkiem wielopokoleniowym. W różnych formach aktywności kulturalnej uczestniczą całe rodziny. Jest to jedyny obiekt na terenie gminy Uniejów, który przyciąga tak wielu uczestników zajęć. Tutaj , każdy może liczyć na realizację swoich pomysłów w takich dziedzinach jak muzyka, plastyka, teatr, film i wiele innych. Budynek poprzez swoją modernizację zyskałby niewątpliwie na atrakcyjności i dostępności dla osób niepełnosprawnych.

Służyłby nadal wielu pokoleniom, poprzez współorganizację wydarzeń kulturalnych takich jak koncerty, występy, projekcje filmów, realizacje różnych projektów integracyjnych z osobami  z niepełnosprawnościami (modernizacja sali  widowiskowej). Dworek byłby jeszcze bardziej miejscem otwarty dla każdego, kto chciałby aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym.

Są to jedynie propozycje odpowiedzi, aby ułatwić Państwu zadanie. Mile widziane są również własne pomysły. Liczymy na kreatywność.

Galeria zdjęć obiektu, które należy załączyć podczas wypełniania ankiety można pobrać ze strony Ośrodka Kultury: www.mgokuniejow.pl/galeria lub posłużyć się załączonymi poniżej zdjęciami:

 

(MP)