Piłkarskie święto w Uniejowie: integruje, bawi oraz uczy! 12 i 13 września zapraszamy na stadion

W najbliższy czwartek oraz w piątek, 12 i 13 września, zapraszamy do kibicowania podczas wyjątkowego, integracyjnego święta futbolu bez granic, realizowanego na murawie boisk sportowych im W.Smolarka już po raz trzeci, w ramach projektu pn. „Połączeni Pasją”. Spotkanie, w oparciu o pozyskane środki zewnętrze, organizuje Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni.

Podczas dwudniowego wydarzenia piłkarskiego, które poza sportową rywalizacją, przede wszystkim: integruje, bawi, uczy oraz łączy – dzieci, młodzież, oldboje, sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną, zawodnicy po amputacjach, osoby mniej lub bardziej związane z piłką nożną – wezmą udział we wspólnych rozgrywkach piłkarskich na terenie boisk w Uniejowie. Wszyscy ci: amatorzy, zawodowcy zapaleńcy oraz wielbiciele i kibice piłki nożnej udowodnią (i to nie po raz pierwszy), że „gra w nogę” jest dla wszystkich i wszystkim daje jednakową radość.

 

Czwartek (12 września 2019)

„Integracyjny Festiwal Piłkarski”, współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, będzie stał pod znakiem gier towarzyskich. Na boiskach im. W.Smolarka w Uniejowie zobaczymy tego dnia zarówno najmłodszych wychowanków Uniejowskiej Akademii Futbolu Ebiego Smolarka, jak i „nieco starszych” piłkarzy, trenujących w drużynie OLDBOYS Termy Uniejów. Na placu gry pojawią się także drużyny ze struktur Olimpiad Specjalnych Polska – łódzkie. Niespodzianką festiwalu będzie na pewno gościnny udział zawodników zaprzyjaźnionej formacji AMP Futbol Legia Warszawa – trzeciej drużyny tegorocznej edycji Ligi Mistrzów EAFF.

 

Piątek (13 września 2019)

Tego dnia czekają nas nie lada emocje, związane z rozgrywkami drużyn U-14 oraz najsilniejszych drużyn Olimpiad Specjalnych z regionu łódzkiego. Stawką będą puchary, medale, nagrody oraz prestiż.

III Turniej „Połączeni Pasją” zakończy tradycyjnie MECZ PRZYJAŹNI, w którym u boku zawodników biorących udział w zmaganiach turniejowych, zagrają także zaproszeni Goście. Z niecierpliwością czekamy na pierwszy gwizdek i zapraszamy do kibicowania oraz wspólnej zabawy!

 

Kto zasili skład drużyny Gości podczas piątkowego MECZU PRZYJAŹNI? Jak w zawodach wypadną zawodnicy Uniejowskiej Akademii Futbolu Ebiego Smolarka oraz drużyny z Czepowa i Stemplewa…? Przekonamy się już w ten czwartek oraz w piątek, 12 i 13 września, na boiskach w Uniejowie. Wsparcie finansowe na realizację zadania pn. „Połączeni Pasją”, Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni otrzymało – w wyniku konkursu ofert – z budżetu Województwa Łódzkiego.

(A.Ow, M.B)