Powroty w TVP Polonia: ze Szkocji do Uniejowa

Dokumentalny program „Powroty” ukazuje historie rodaków, którzy ponownie osiedlili się w Polsce, po kilku latach spędzonych za granicą. Widzowie wspólnie z Cezarym Ciszewskim – autorem cyklu i prowadzącym – przyglądają się w nim motywom emigracji oraz zjawisku powrotów do kraju. Bohaterką ostatniego odcinka trzeciego sezonu, który stacja TVP Polonia wyemitowała w minioną sobotę, jest Anna Piaseczna, mieszkanka Uniejowa.

Anna bardzo ciężko pracowała w Wielkiej Brytanii na swoje marzenie. A tym marzeniem, było spełnianie… marzeń dzieci, rozwijanie ich skrzydeł, wiary w siebie. Stworzyła autorski program pomocy dzieciom w potrzebie, dziś program Anny jest znany w całej Europie. Osiągnęła sukces i… wróciła do Polski. I pomaga nadal. O Annie, rodzinie, pasji z dzieciństwa, ciężkiej chorobie, spełnionych marzeniach, a także o jej rodzinnym mieście opowiada reportaż pt. „Ze Szkocji do Uniejowa”.

Cały odcinek z udziałem Anny Piasecznej można ponownie obejrzeć na stronie Telewizji Polskiej, klikahąc w link: Powroty: Ze Szkocji do Uniejowa

 

Bohaterami „Powrotów” są Polacy, którzy postanowili powrócić do Polski po wcześniejszej emigracji. W programie możemy zobaczyć ich aktualne poczynania w każdym aspekcie nowego życia: w pracy, w domu, w otoczeniu rodziny, przyjaciół czy sąsiadów. Osoby występujące w cyklu opowiadają dlaczego wrócili i co się z tym wiąże oraz jak w chwili obecnej, z ich perspektywy, zmieniła się Polska pod względem gospodarczym  i społecznym. Co czują będąc spowrotem mieszkańcem miejscowości, w której się wychowali? Czy mogą określić ją mianem bezpiecznej przystani, mającej dla powracających konkretną atrakcyjną ofertę? Symbolem programu jest bocian, który wyraża nostalgię, ale też nadzieję związaną z odwiecznymi powrotami do kraju.

TVP Polonia emituje cykl „Powroty” od lipca 2019 roku. Program został ciepło przyjęty przez telewidzów i wciąż zdobywa nowych fanów, wchodząc na stałe do ramówki stacji. Odcinek, w którym poznajemy historię uniejowianki, powstał w ramach trzeciej serii.


Anna Piaseczna – uniejowianka, pedagog, terapeuta, trener, coach, finalistka konkursu „Polka Roku 2016” w Wielkiej Brytanii”. Właścicielka Centrum Terapii i Rozwoju „Free Mind of Child” oraz założycielka MindArchitect.

Jej pasja i zamiłowanie do samorozwoju i samorealizacji doprowadziły ją do niezależności. Od 8 lat odkrywa siebie poprzez pracę z różnymi metodami i technikami pracy z ciałem i umysłem. Ukończyła kursy: Access Consciousness®, Metody Silva, Mindfulness-Based Stress Reduction Program. Prowadzi warsztaty i szkolenia w Europie, wspiera kobiety w biznesie w swoim autorskim projekcie “Przedsiębiorcza Mama – jak wychować dziecko w biznesie”.

O swoim autorskim projekcie, który pozwala jej łączyć pasję z pracą, opowiada:

Jesteśmy zespołem trenerów, mentorów i terapeutów. Pomagamy dzieciom w rozwoju, aby wyrosły na szczęśliwych dorosłych. W naszych działaniach skupiamy się na wspieraniu, a nie na ocenianiu. To oznacza, że nie oceniamy Twojego dziecka ani Ciebie jako rodzica. Zamiast tego współpracujemy z Tobą − strzelamy do jednej bramki, aby pomóc Twojemu dziecku osiągnąć sukces. W naszych programach i na wyjazdach dajemy dzieciom narzędzia i uczymy umiejętności, których nie daje szkoła, a które są niezbędne, aby dzieci zostały w przyszłości  samodzielnie myślącymi dorosłymi.

(MB)