Uniejów w świetle laserów i nowej iluminacji – zapraszamy mieszkańców na niezwykły pokaz świetlny!!!

Już w najbliższą niedzielę, 10 listopada 2019 r. zapraszamy na niezapomniany pokaz laserowy oraz premierę nowej iluminacji głównych obiektów naszego miasta.

Burmistrz Uniejowa, Józef Kaczmarek zaprasza wszystkich mieszkańców gminy na godzinę 18.00 na plac przy Domu Pracy Twórczej. Wówczas Burmistrz oraz wykonawca projektu (firma FHU INSTAL Bogdan Wieczorek) zapoznają zebranych ze szczegółami inwestycji pn.: „Budowa, przebudowa i modernizacja oświetlenia publicznego w Uniejowie”, oraz zostaną zaprezentowane premierowo efekty przedsięwzięcia.

Inauguracji iluminacji towarzyszyć będzie przestrzenny pokaz laserowy, który jest jedną z najefektowniejszych form prezentacji światła. Oprócz tego w programie  zaplanowano animację Uniejowa oraz iluminację zieleni w Parku Zamkowym. Ten wyjątkowy pokaz odbędzie się odbywać pod hasłem : „Uniejów świętuje Niepodległość”.

Tego wieczoru światło eksplodujące niczym wulkan w widownię kolory, podkreśli architekturę i ożywi przestrzeń naszego miasta gwarantując niezapomniane przeżycia.

Jego realizatorem jest łódzka Fundacja „Lux Pro Monumentis” , która od kilku lat realizuje Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła w Łodzi znany powszechnie Light.Move.Festival. Wybór Fundacji nie jest przypadkowy; już sama nazwa tej pozarządowej instytucji oznacza „Światło dla zabytków”, a głównym jej założeniem jest podkreślenie piękna miasta poprzez wyeksponowanie jego zabytków i głównych obiektów. wykorzystując nowoczesną technologię i możliwości, jakie ze sobą niesie.

Zainaugurowany pokaz laserowy, który odbędzie się o godzinie 18.00, będzie cyklicznie powtarzany tego dnia aż do godziny 22.00. Dodatkowo, na uczestników, którzy przyjdą na godzinę 18.00, czeka niespodzianka w formie ciepłego poczęstunku.
Serdecznie zapraszamy.

(A.Ow.)

Kolegiata:

Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich

Most: