Rolniku, jeszcze się nie spisałeś? Czasu jest już niewiele! Spisz się teraz i odbierz upominek!

Rozpoczęty 1 września br. Powszechny Spis Rolny wielkimi krokami zbliża się do końca. Wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych z gminy Uniejów, którzy dotąd nie wzięli udziału w spisie, prosimy, aby dopełnili formalności w wyznaczonym terminie, a więc do 30 listopada 2020 r.

Najwygodniejszą formą przekazania danych jest samospis. Dzięki temu, w dowolnym czasie, z dowolnego miejsca, rolnicy przekazują informacje na temat prowadzonych przez siebie gospodarstw.

  • Samospis przez Internet – wejdź na stronę https://spisrolny.gov.pl/; znajdziesz tu informacje o sposobach logowania się do formularza, jak również instrukcję korzystania z aplikacji. Formularz spisowy możesz wypełnić w ciągu 5 dni od momentu pierwszego zalogowania na stronie.

  • Samospis przez telefon – zadzwoń pod numer 22 279 99 99, wew. 1 i wybierz opcję „Spisz się przez telefon”. Pod ten sam numer możesz też zadzwonić, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości i pytania dotyczące spisu rolnego.

Dokonując samospisu użytkownik gospodarstwa rolnego może jednocześnie wesprzeć swoją gminę oraz otrzymać upominek (np. koszulka, czapeczka, powerbank, pendrive, notes, plecak, torba na dokumenty, kubek termiczny, skarbonka, itp…). Jak tego dokonać?

  • Zakończ pomyślnie samospis pomiędzy 13 a 30 listopada 2020 r.;
  • Wyślij wiadomość e-mail na adres: promocjeLDZ@stat.gov.pl;
  • W tytule wiadomości wpisz: SAMOSPIS DLA GMIN;
  • W treści wiadomości podaj: numer spisanego gospodarstwa oraz dane do wysyłki upominku.

Z rolnikiem, który nie spisał się sam, skontaktuje się rachmistrz spisowy. Ponieważ udział w spisie rolnym jest obowiązkowy, respondent musi udzielić rachmistrzowi odpowiedzi na pytania z formularza spisowego.

Odmowa przekazania informacji grozi otrzymaniem kary grzywny (art. 57 i 58 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej). Odpowiedzialność karna dotyczy również osób, które spóźnią się z dokonaniem spisu.

Dziękujemy rolnikom z gminy Uniejów, którzy wzięli już udział w Powszechnym Spisie Rolnym 2020.

Wszystkich, którzy do tej pory nie zdążyli się spisać, prosimy, aby nie zwlekali do ostatniej chwili i spisali się już teraz.

A.Ol.