Wysoce zjadliwa grypa ptaków na terenie powiatu poddębickiego

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Poddębicach informuje, że w dniu 26 listopada 2021 r. ukazało się w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego Rozporządzenie nr 6/2021 w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu poddębickiego.

Na terenie naszej gminy wystąpiły 3 ogniska zakażenia ptasią grypą: 2 w Ostrowsku i na 1 na Człopach. Zgodnie z rozporządzeniem prosimy właścicieli hodowców drobiu o przestrzeganie zasad zawartych w zamieszczonym poniżej dokumencie, w tym o zamykaniu drobiu.

Tereny zapowietrzone  i zagrożone w naszej gminie:

zapowietrzony:

Gmina Uniejów:

Ostrowsko, Brzeziny, Orzeszków, Orzeszków Kolonia, Wielenin-Kolonia, Stanisławów, Skotniki, Góry, Kuczki, Wieścice, Człopy, Uniejów.

zagrożony:

Gmina Uniejów:

Człopki, Zieleń, Spycimierz-Kolonia, Spycimierz, Łęg Baliński, Wola Przedmiejska, Czekaj, Felicjanów, Hipolitów, Wielenin, Pęgów, Kozanki Wielkie, Zaborów, Dąbrowa, Rożniatów, Rożniatów-Kolonia, Czepów, Wilamów, Lekaszyn, Brzozówka.

Rozporządzenie

Zawiadomienie